ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ասել է, որ իմփիչմենթի հետաքննությունը ծանր կանդրադառնա իր ընտանիքի վրա։ Այս մասին նա հայտարարել է Լուիզիանայում հանրահավաքի ժամանակ, որտեղ հանդես էր գալիս ի պաշտպանություն նահանգապետի հանրապետական թեկնածու Էդի Ռիսփոնեի, տեղեկացնում է AP-ը։
Թրամփը մեղադրել է դեմոկրատներին՝ իմփիչմենթի հետաքննությունը համեմատելով վհուկների որսի հետ՝ պնդելով, որ դա քաղաքական բարիք է իր վերընտրման համար, բայց նա առաջին անգամ խոստովանեց անձնական վնասը իմփիչմենթի գործընթացից։
Նա նորից հերքեց Ուկրաինայի հանդեպ իրավախախտումների պնդումները։ Նրան մեղադրում են Ուկրաինային Կոնգրեսի ռազմական օգնության ուշացման մեջ՝ նպատակ ունենալով ճնշում գործադրել երկրի վրա, որպեսզի Կիեւը հետաքննություն սկսի նախագահի դեմոկրատ թեկնածու Ջո Բայդենի որդու դեմ։

Президент США Дональд Трамп заявил, что расследование по импичменту тяжело отражается на его семье. Об этом он заявил во время митинга в Луизиане, где он выступал в поддержку кандидата в губернаторы от республиканцев Эдди Риспоне, передает AP.
Трамп обрушился на демократов, сравнив расследование по импичменту с охотой на ведьм, утверждая, что оно было политическим благом для его переизбрания, но он впервые признал личный ущерб от процесса импичмента.
Он вновь отверг утверждения о правонарушениях в отношении Украины. Его обвиняют в задержании военной помощи Конгресса Украине, с целью оказать давление на страну, чтобы Киев начал расследование в отношении сына кандидата в президенты от демократов Джо Байдена.