«Ժամանակ» թերթը գրում է. «ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Լենա Նազարյանը, Վարազդատ Կարապետյանը և Մերի Գալստյանը առաջարկում են փոփոխություն կատարել «Ընդերքի մասին» օրենսգրքում, որով կառավարությանը կարգելվի մինչև 2021թ. դեկտեմբերի 31-ը մետաղական օգտակար հանածոների արդյունահանման նոր թույլտվություն տալ:
Այս փոփոխություններով նախատեսվում է նաև, որ այն ընկերությունները, որոնք չունեն ՇՄԱԳ կամ ունեցած ՇՄԱԳ-ը կորցրել է իր ուժը, նույնպես ընկնում են այս օրենքի ազդեցության տակ:
Սա ենթադրում է, որ եթե մինչև այս փոփոխության ընդունումը «Լիդիան Արմենիային» Ամուլսարի հանքի շահագործման համար տրված ՇՄԱԳ-ը չեղարկվի, ապա այդ հանքավայրի շահագործման թեման առնվազն երկու տարով կհետաձգվի»:

My Step faction MPs, Lena Nazaryan, Varazdat Karapetyan and Mary Galstyan, propose amendments to the law on subsurface resources, as a result of which the government will prohibit the provision of new mining permits until December 31, 2021, Zhamanak daily reported.
“The changes also suggest the law covers companies that do not have a document on environmental impacts or that it has lost force,” the source noted. “This means that if by that time the document provided to Lydian Armenia was declared invalid, the topic of developing the Amulsar field would be delayed for at least two years.”