Գերմանիայի նախկին նախագահ Ռիխարդ ֆոն Վայցզեքերի, որն այդ պաշտոնը զբաղեցրել է 1984-1994 թվականներին, 59-ամյա Ֆրից ֆոն Վայցզեքերը երեքշաբթի երեկոյան մահացել է բեռլինյան հիվանդանոցում դասախոսության ժամանակ դանակով վիրավորվելուց հետո: Այս մասին հայտնում է RBB լրատվական առցանց պորտալը՝ վկլայակոչելով տեղի ոստիկանությանը:
Նշվում է, որ հանցագործությունը կատարվել է Բեռլինի Շառլոտենբուրգ շրջանում գտնվող Schlosspark-Klinik-ում, որտեղ սպանվածն աշխատում էր: Անհայտ տղամարդը մոտեցել է նրան եւ դանակով հարվածել այն պահին, երբ Ֆրից ֆոն Վայցզեքերը դասախոսություն էր կարդում:
Ոստիկանության տվյալներով՝ ներկաներից մեկը փորձել է միջամտել, սակայն վիրավորվել է: Շուտով դեպքի վայր են ժամանել անվտանգության ուժերի աշխատակիցները եւ ունկնդրի օգնությամբ հանցագործին բռնել են: Նրա արարքի դրդապատճառների մասին տեղեկություններ չեն հաղորդվում, կատարվում է քննություն:

The son of former German President Richard von Weizsäcker, who held his post from 1984 to 1994, Fritz von Weizsäcker, 59, died on Tuesday night after a stab wound during a lecture in a Berlin hospital, TASS reported.
The crime was committed in the territory of the Schlosspark-Klinik located in the Charlottenburg district of Berlin, where the victim worked. An unknown man approached and stabbed him while Fritz von Weizsäcker was giving a lecture.
According to police, one of those present tried to intervene, but was injured. Security officers soon arrived at the scene and detained the offender. Information about the motives of his action is not given, an investigation is underway.