Նոյեմբերի 22-ին, ժամը 14:21-ին «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի թիվ 156 միջնակարգ դպրոցում պայթուցիկ սարք է տեղադրվել:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական խումբը, փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի կինոլոգիական խումբը, ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խումբը և հոգեբանական աջակցության բաժնի հոգեբանական խորհրդատվության գծով կրտսեր հրահանգիչը:

YEREVAN. – No explosive device has been found at Yerevan Secondary School No. 156, the Ministry of Emergency Situations of Armenia reported.
As informed earlier, today, at 2:21pm, the 911 emergency hotline of Armenia was reported that there was an explosive device in the aforesaid school.
A firefighting brigade, a bomb squad, a special rescue team, an operative group, and a psychological instructor left for the scene.
Before rescuers arrived at the scene, 207 schoolchildren and 35 teachers were evacuated from the school building.