Այս տարի Հայաստանում գյուղատնտեսության ոլորտում գրանցվել է անկում: Այդ մասին դեկտեմբերի 5-ին Ազգային Ժողովի նիստին 2020 թվականի պետբյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ հայտարարել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը:
Ընդ որում՝ նրա խոսքով՝ հաջորդ տարի այդ ոլորտում անկումը կշարունակվի, ինչը չափազանց բացասաբար կանդրադառնա երկրի տնտեսության եւ գյուղացիների ու, մասնավորապես, ֆերմերների կյանքի որակի վրա: «Բյուջեի այդ նախագծով դուք, ըստ էության, ի սկզբանե պլանավորում եք, որ մեզ մոտ այդ ոլորտում որեւէ աճ չի գրանցվելու»,-մտահոգություն է հայտնել պատգամավորը:
Նշենք, որ խորհրդարանական ընդդիմությունը՝ ի դեմս «Լուսավոր Հայաստան» եւ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունների, հայտարարել է, որ չի սատարելու 2020 թվականի պետբյուջեի՝ կառավարության ներկայացրած նախագիծը:

Armenia saw decline in agriculture this year. This is what deputy of Prosperous Armenia Party Mikayel Melkumyan declared during a discussion on the draft of the 2020 State Budget at the National Assembly today.
According to him, there will be more decline next year, and this will have an extremely negative impact on the country’s economy and villagers and particularly on the quality of life of farmers.
The parliamentary opposition, namely the Bright Armenia and Prosperous Armenia political parties, have declared that they won’t be endorsing the draft of the 2020 State Budget submitted by the government.