«Բարգավաճ Հայաստանին» Բրատիսլավայում բանակցությունների մասին հայտնի է այնքան, որքան տեղեկատվություն է ներկայացվել իշխանության համապատասխան մարմինների կողմից։ Այս մասին Ազգային ժողովում ավանդական ճեպազրույցի ժամանակ դեկտեմբերի 11-ին ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը։
Նրա խոսքով՝ իրենք հարցեր ունեն, որոնք առաջիկայում, ամենայն հավանականությամբ, կարող են քննարկել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության համապատասխան անձանց հետ։ «Եվ միայն դրանից հետո մենք կկարողանանք ընդհանրացված գնահատական տալ»,- ընդգծել է Տոնոյանը։
Նշենք, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարների բանակցությունները տեղի են ունեցել դեկտեմբերի 4-ին Բրատիսլավայում (Սլովակիա), Մինսկի խմբի համանախագահների եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի միջնորդությամբ։

Prosperous Armenia Party knows as much about the talks held in Bratislava as the relevant bodies of the authorities presented. This is what deputy of Prosperous Armenia Party Iveta Tonoyan said during a briefing at the National Assembly today.
According to her, the political party has questions that it will most likely discuss with the relevant officials of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia soon, and only after that will the political party be able to give a generalized evaluation.
On December 4, the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan held talks over the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict through the mediation of the OSCE Minsk Group Co-Chairs and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office in Bratislava.