Երեկ՝ դեկտեմբերի 17-ի ուշ երեկոյան Նիդերլանդների Սենատը առանց քննարկման և քվեարկության միաձայն վավերացրել է Հայաստան-Եվրամիություն Համարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը:
Այս մասին հայտնում է Նիդերլանդներում Հայաստանի դեսպանության լրատվական ծառայությունը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ դեկտեմբերի 12-ին Նիդերլանդների ներկայացուցիչների պալատը եւս առանց քննարկման եւ քվեարկության, միաձայն վավերացրել էր Հայաստան - Եվրամիություն Համարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը։
Նշենք, որ Եվամիության եւ Հայաստանի միջեւ Համընդգրկուն եւ ընդլայնված գործընկերության մասին համաձայնագիրն արդեն վավերացրել է մոտ 2 տասնյակ երկիր:

Поздно вечером 17 декабря Сенат Нидерландов без обсуждения и голосования единогласно ратифицировал соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС.  Об этом сообщает пресс-служба посольства Армении в Нидерландах.
Как ранее сообщало Новости Армении-NEWS.am, 12 декабря палата представителей Нидерландов также без обсуждения и голосования единогласно ратифицировала соглашение между Арменией и Евросоюзом.
Отметим, что соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между ЕС и Арменией уже ратифицировало около двух десятков стран.