Ռուսական Rambler Group մեդիահոլդինգը հետ է կանչել Amazon-ին պատկանող Twitch սթրիմինգային ծառայությանը ներկայացված հայցը, որով պահանջել էր ծառայության արգելափակում եւ մոտ 180 մլրդ ռուբլու փոխհատուցում, փոխանցում է Reuters-ը:
«Rambler Group-ը հետ է կանչել Twitch-ին ներկայացված հայցը: Ֆինանսական փոխհատուցման վճարման մասին խոսք չի եղել, այն չի փոխհատուցվել»,- ասել է Twitch-ի ներկայացուցիչը:
Twitch-ից հայտնել են, որ կշարունակեն պայքարն իրենց հարթակում ապօրինի կոնտենտի դեմ:
«Մենք անհամբերությամբ ենք սպասում Rambler-ի հետ համատեղ աշխատանքին այդ նպատակին հասնելու համար: Մենք շարունակում ենք կենտրոնացած մնալ մեր ռուսական լսարանին որակյալ կոնտենտ տրամադրելու վրա»,- նշել է ծառայության ներկայացուցիչը:
Ռուսական դատարանը երկուշաբթի հայտնել էր, որ Twitch-ի հասանելիությունը Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի հեռարձակումներին արգելափակել է Rambler մեդիախմբի այն հայտարարությունից հետո, որ մտադիր է Amazon-ի դուստր ստորաբաժանումից բռնագանձել 180 մլրդ ռուբլի (2,88 մլրդ դոլար) հանդիպումների ցուցադրության իրավունքի խախտման պատճառով:
Երեքշաբթի «Ռոսկոմնադզորի» ներկայացուցիչը հայտնել էր, որ գերատեսչությունն այլեւս չի նախատեսում Twitch-ն արգելափակել,  քանի որ ծառայությունը հեռացրել է ապօրինի կոնտենտը:

Российский медиахолдинг Rambler Group отозвал иск к принадлежащему Amazon стриминговому сервису Twitch, в котором требовала заблокировать сервис и компенсацию в размере около 180 миллиардов рублей, передает Reuters.
«Rambler Group отозвал иск к Twitch. Речи о выплате финансовой компенсации не шло, она не выплачивалась», - сказал представитель Twitch.
Twitch отметил, что продолжит борьбу с нелегальным контентом на своей площадке.
«Мы с нетерпением ждем совместной работы с Rambler для достижения этой цели. Мы остаемся сосредоточенными на предоставлении качественного контента для нашей российской аудитории», - отметил представитель сервиса.
В понедельник российский суд сообщил, что заблокировал доступ Twitch к трансляциям Английской премьер-лиги (АПЛ) после заявления медиагруппы Rambler о намерении взыскать с дочернего подразделения Amazon 180 миллиардов рублей ($2,88 миллиарда) за нарушение прав на показ матчей.
Во вторник представитель Роскомнадзора сообщил, что ведомство больше не планирует блокировать Twitch, поскольку сервис удалил нелегальный контент.