Հայաստանում տեղի են ունեցել քաղաքական պայմանների ահռելի փոփոխություններ եւ շատ քաղաքական ուժեր չեն արձանագրել, թե ինչ է տեղի ունեցել եւ ինչ է տեղի ունենում իրենց հետ: Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 19-ին, կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով, այն, ինչ տեղի է ունեցել Հայաստանում, բոլորի, այդ թվում քաղաքական ուժերի համար եղել է անսպասելի. «Հեղափոխությունը տեղի է ունեցել մի պայմաններում, երբ Հայաստանի քաղաքական ուժերի 99 տոկոսը առաջիկա 10 տարվա համար իր անելիքները պլանավորած է եղել, տեղ-տեղ պայմանավորված, գծագրված է եղել, տեղ-տեղ բաժանված է եղել: Այս իրավիճակում քաղաքական ուժերը մինչեւ էսօր էլ այդ շոկը չեն հաղթահարել: Հանրային խորհուրդը կարող է լինել հարթակ, որտեղ տեղի ունենա ընթացիկ իրավիճակի վերլուծությունը, քաղաքական դաշտի խնդիրները, եւ նաեւ կառավարություն-արտախորհրդարանական ուժերի հանդիպման պլատֆորմ: Կդառնա, թե չի դառնա, մեծապես կախված է լինելու Հանրային խորհրդի աշխատանքից»,-ասաց Փաշինյանը:

Общественный совет может стать платформой для анализа текущей ситуации. Об этом заявил на заседании Правительства Армении 19 декабря премьер-министр республики Никол Пашинян.
По его словам, в Армении произошли существенные изменения политических условий, и для многих, в том числе политических сил, все это стало неожиданностью. «Революция произошла тогда, когда 99% политсил Армении имели свои планы на ближайшие 10 лет. И в этих условиях они до сих пор не преодолели шок. Общественный совет может стать платформой для анализа текущей ситуации, проблем политического поля, а также платформой для встреч кабмин – непарламентские силы. Произойдет это или нет, во многом будет зависеть от работы ОС», - сказал Пашинян.