Հայաստանում տեղի են ունեցել քաղաքական պայմանների ահռելի փոփոխություններ եւ շատ քաղաքական ուժեր չեն արձանագրել, թե ինչ է տեղի ունեցել եւ ինչ է տեղի ունենում իրենց հետ: Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 19-ին, կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով, այն, ինչ տեղի է ունեցել Հայաստանում, բոլորի, այդ թվում քաղաքական ուժերի համար եղել է անսպասելի. «Հեղափոխությունը տեղի է ունեցել մի պայմաններում, երբ Հայաստանի քաղաքական ուժերի 99 տոկոսը առաջիկա 10 տարվա համար իր անելիքները պլանավորած է եղել, տեղ-տեղ պայմանավորված, գծագրված է եղել, տեղ-տեղ բաժանված է եղել: Այս իրավիճակում քաղաքական ուժերը մինչեւ էսօր էլ այդ շոկը չեն հաղթահարել: Հանրային խորհուրդը կարող է լինել հարթակ, որտեղ տեղի ունենա ընթացիկ իրավիճակի վերլուծությունը, քաղաքական դաշտի խնդիրները, եւ նաեւ կառավարություն-արտախորհրդարանական ուժերի հանդիպման պլատֆորմ: Կդառնա, թե չի դառնա, մեծապես կախված է լինելու Հանրային խորհրդի աշխատանքից»,-ասաց Փաշինյանը:

Community council can become a platform for analyzing the current situation, said Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Thursday at the Armenian Government.
According to him, significant changes in political conditions took place in Armenia, and for many, including political forces, all this came as a surprise.
"The revolution occurred when 99% of the political forces of Armenia had their plans for the next 10 years. They still have not overcome the shock. The Public Council can become a platform for analyzing the current situation, problems of the political field, as well as a platform for meetings of Cabinet of Ministers - non-parliamentary forces. Whether this happens or not, it will largely depend on the operation of the PC," he said.