Ռուսաստանը շահագրգռված է ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների զարգացմամբ եւ պահպանմամբ՝ անկախ այն հանգամանքից, թե Սպիտակ տանն ով է իշխանության, հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Մենք, այնուամենայնիվ, շահագրգռված ենք Միացյալ Նահանգների հետ հարաբերությունների զարգացմամբ եւ պահպանմամբ եւ դա կանենք՝ անկախ այն հանգամանքից, թե ով է Սպիտակ տանը, ով է վերահսկում ԱՄՆ Կոնգրեսի երկու պալատները»,- հինգշաբթի ասել է նա մեծ մամուլի ասուլիսում:
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատը հինգշաբթի լույս գիշերը նախագահ Դոնալդ Թրամփին իմփիչմենթ էր հայտարարել երկու հոդվածով՝ «լիազորությունների գերազանցում» եւ «Կոնգրեսին խոչընդոտում»: Ներկայացուցիչների պալատում քվեարկությունից հետո գործն անցնում է Սենատ, որը պետք է Թրամփի դեմ դատավարություն անցկացնի:
Իշխանությունից ԱՄՆ նախագահին հեռացնելու համար պահանջվում է սենատորների ձայների երկու երրորդը: Սենատում հանրապետական մեծամասնությունը մտադիր չէ Թրամփին իմփիչմենթ հայտարարել:

Russia is interested in developing and maintaining relations with the US, regardless of who is in power in the White House, said Russian President Vladimir Putin.
As he told reporters on Thursday, Russia is interested in developing and maintaining relations with the United States and they will do this regardless of who is in the White House, who controls both houses of the US Congress, RIA Novosti reported.
On Thursday night, the US House of Representatives impeached President Donald Trump on abuse of authority and obstruction of Congress. After voting in the House of Representatives, the case goes to the Senate, which should conduct a trial of Trump.
Two-thirds of the votes of senators will be required to remove the American president from power. The Republican majority in the Senate does not intend to impeach Trump.