Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր` ապրիլի 12-ին ընդունել է Հարավային Կովկասի հարցերով Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության հատուկ ներկայացուցիչ Բրայան Ֆոլին եւ նշել, որ այս այցելությունն օգտակար կլինի հայ-բրիտանական երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համար:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը չափազանց կարեւորում է Միացյալ Թագավորության հետ հարաբերությունների խորացումը եւ այդ նպատակով` ջանքեր ներդնում: Սերժ Սարգսյանը նշել է, թե սիրով է հիշում անցյալ տարի Լոնդոնում Նորին Մեծություն Եղիսաբեթ Երկրորդ թագուհու, իսկ դեկտեմբերին` Աստանայում Մեծ Բրիտանիայի փոխվարչապետի  հետ  իր հանդիպումները: Համագործակցության զարգացման գործում Նախագահը կարեւորել է փոխայցելությունների ու բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության ակտիվացումը:
Հարավային Կովկասի հարցերով Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության հատուկ ներկայացուցիչը նշել է, թե Միացյալ Թագավորությունը եւս աշխատում է առավել ամրապնդելու եւ բարելավելու  Հայաստանի հետ արդեն իսկ լավ հարաբերությունները:

Президент Армении Серж Саргсян 12 апреля принял специального представителя Объединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии  по вопросам  Южного Кавказа  Брайана Фола и отметил,  что это посещение  будет полезным  для развития  двусторонних армяно-британских  отношений.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе президента, Серж Саргсян подчеркнул, что Армения придает важное значение  углублению отношений с Объединенным Королевством и с этой целью  прилагает усилия. Серж Саргсян отметил, что с любовью вспоминает  свои встречи в прошлом году в Лондоне с Ее Величеством Королевой Елизаветой второй, а в декабре в Астане - с вице-премьером Великобритании. В деле развития  сотрудничества президент придал важность активизации  взаимных визитов и политического диалога  на высоком уровне.
Специальный представитель Объединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии по вопросам Южного Кавказа отметил, что его страна   также стремится к укреплению и улучшению уже хороших отношений с Арменией.