Դեկտեմբերի 31-ին տարեմուտը սկսում ենք դասական երաժշտության տոնական համերգով: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ժամը 18.00-ին Օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում:
Սա աննախադեպ երեւույթ է մեր իրականության մեջ: Բաց մի թողեք»,-նշել է վարչապետը, ով նաեւ տեսանյութ է հրապարակել:
Տեսանյութում նշվում է, որ Նոր տարին կնշվի նոր ձեւաչափով. «Այս տարի առաջին անգամ տոնական օրերը հագեցած կլինեն մշակութային միջոցառումներով՝ բաց կլինեն թատրոններն ու թանգարանները, ինչպես նաև սպասվում են համերգներ և հետաքրքիր միջոցառումներ։ Իսկ ամանորի գիշերը կաշխատեն հրապարկին հարակից ռեստորաններն ու սրճարանները»:

YEREVAN. – On December 31, we start the year-end with a festive concert of classical music. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan posted this on Facebook.
“At 18:00 at the National Academic Opera and Ballet Theater. This is an unprecedented phenomenon in our scene. Don't miss it,” the Prime Minister added and, also, posted a respective video.
The video informs that the New Year will be celebrated in Armenia in a new format. "This year for the first time the festive days will be filled with cultural events— theaters and museums will be open, as well as concerts and exciting events are expected," it is noted in the video. "And restaurants and cafés near the [Republic] square [in Yerevan] will work on New Year's Eve.”