Դեկտեմբերի 31-ին տարեմուտը սկսում ենք դասական երաժշտության տոնական համերգով: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ժամը 18.00-ին Օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում:
Սա աննախադեպ երեւույթ է մեր իրականության մեջ: Բաց մի թողեք»,-նշել է վարչապետը, ով նաեւ տեսանյութ է հրապարակել:
Տեսանյութում նշվում է, որ Նոր տարին կնշվի նոր ձեւաչափով. «Այս տարի առաջին անգամ տոնական օրերը հագեցած կլինեն մշակութային միջոցառումներով՝ բաց կլինեն թատրոններն ու թանգարանները, ինչպես նաև սպասվում են համերգներ և հետաքրքիր միջոցառումներ։ Իսկ ամանորի գիշերը կաշխատեն հրապարկին հարակից ռեստորաններն ու սրճարանները»:

Mы начнем Новый год с концерта классической музыки 31 декабря. Об этом на своей странице в Facebook сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«В 18:00 в Национальном академическом театре оперы и балета. Это беспрецедентное явление в нашей действительности. Не пропустите», - сказал премьер-министр, разместив видео.
В видео говорится, что Новый год будут отмечаться в новом формате.
«Впервые в этом году праздничные дни будут наполнены культурными мероприятиями, откроются театры и музеи, а также пройдут концерты и интересные мероприятия. В канун Нового года будут работать рестораны и кафе, расположенные рядом с площадью (Республики – ред)», - говорится в видео.