Երևանի պետական համալսարանի Ուսանողական խորհրդի նախագահ Դավիթ Ափոյանին ոստիկանները բերման են ենթարկել ոստիկանության Մարաշի բաժանմունք։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց ԵՊՀ Ուսանողների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոնի տնօրեն Վահագն Վարագյանը։
Վարագյանի խոսքով՝ ապօրինի բերման են ենթարկել, նախկինում որևէ ծանուցում չեն ուղարկել Ափոյանին․ «Առանց որևէ հիմքի եկել, բերման են ենթարկել իր աշխատասենյակից, ձեռնաշղթաներով, կարծես հանցագործ է։ Այդպիսի խայտառակ ձևով համալսարանից ՈՒԽ նախագահին բերման չեն ենթարկում՝ առանց ծանուցման, առանց որևէ բանի, չգիտենք էլ՝ ինչի մասին է խոսքը։ Հիմա Մարաշի բաժանմունքում ենք, փաստաբանը ներսում է, հասկանանք ինչ խնդիր է»,-նշեց նա։
Հարցին՝ որևէ գործով ներգրավված եղե՞լ է ՈԻԽ նախագահը, Վարագյանն ասաց․ «Ոչ, ինչ-որ ասում են համալսարանի բակում վեճ է եղել, որից կարող է ինքն ինֆորմացիա ունենալ, ինքը որևէ կերպ ներգրավված չի եղել։ Իրեն ասում են՝ բան գիտես, թաքցնում ես»։

YEREVAN. – Police have detained Davit Apoyan, President of the Student Council of Yerevan State University (YSU), and taken him to a police station. YSU Student Affairs Center Director Vahagn Varagyan told about this to Armenian News-NEWS.am.
According to Varagyan, Apoyan was illegally detained and had not been notified in advance. "They came and detained him, without any grounds, from his office, with handcuffs, as if he were a criminal," he said. “We don't even know what this is all about. Now we are in the Marash [police] department, the lawyer is inside, let's find out what the issue is."
Asked if the YSU Student Council president was involved in any of the cases, Varagyan said: "No. It is said that there was a dispute in the yard of the university, from which he may have information; he was not involved in any way. They say to him, 'You know something, you're hiding it.'”