Օլիմպիական չեմպիոն ծանրամարտիկ, մարզիչ, Օգսեն Միրզոյանը միացել է Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու մասին ապաքաղաքական հայտարարությանը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է«Հայաստան համահայկական հիմնարդամի» նախկին գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը։
«Օգսեն Միրզոյան․ ծանրամարտիկ, մարզիչ, օլիմպիական չեմպիոն։ ԽՍՀՄ սպորտի վաստակավոր վարպետ է, Հայաստանի վաստակավոր մարզիչ, Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար 1-ին աստիճանի մեդալակիր։ Հայկական սպորտի լեգենդը միացել է Արցախի առաջին եւ Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու մասին ապաքաղաքական հայտարարությանը։ 1988-ին Սեուլի Օիլմպիական խաղերի ժամանակ ֆեյքեր չկային, որ հարցներ, թե ինչպես բարձրացնի հսկա ծանրաձողը։ Հիմա էլ հնարավոր է նրան չի հետաքրքրում ֆեյքերի գրոհը՝ հայտարարությունը ստորագրողների դեմ։
Հայաստանի մի շարք հեղինակավոր արտիստներ վերջերս ֆեյքերի գրոհի արժանացան իշխանությանը ոչ հաճո դիրքորոշման համար։

Weightlifter, trainer, Olympic champion Oksen Mirzoyan has joined the statement to commute the precautionary measure of Armenia's second president Robert Kocharyan. Ara Vardanyan, former Executive Director of the Hayastan All Armenian Fund, wrote about this on Facebook.
"The legend of Armenian sport has joined the apolitical statement about commuting the precautionary measure of Artsakh's first and Armenia’s second President Robert Kocharyan," the post reads, in particular. “At the Seoul Olympics in 1988, there were no fakes to ask how to lift the giant bar. Now, he may not be interested in the fakes’ attack against the signatories of the statement.
A number of prestigious artists of Armenia have recently been attacked by fakes for the position not to the liking of the authorities”