Ռուսաստանում բնակվող հայազգի գործարար Ռուբիկ Ղազարյանը պնդում է, որ դատախազության կողմից Հրայր Թովմասյանին վերագրվող տարածքը իրականում իրեն է պատկանում՝ դեռևս 2009թ.-ից: Այս մասին հայտնում է Hraparak.am-ը:
«Ինձ տեղեկացրեցին, որ դատախազությունը հայտարարություն է տարածել՝ նշելով, թե օրենքով ինձ պատկանող տարածքը, որը վարձակալությամբ է հանձնված եղել, իբր, պատկանում է Հրայր Թովմասյանին: Ես պաշտոնապես հերքում եմ դա: Չկա նման բան և չի եղել: Դատախազությունը սուտ տեղեկություն է տարածում: Այդ վարձակալությամբ հանձնված տարածքի սեփականատերը ես եմ և այն ձեռք եմ բերել 2009թ-ին ՌԴ-ում իմ աշխատած փողով, բոլոր օրինական թղթերը իմ ձեռքի տակ են: Ես քանի որ Հայաստանում չեմ ապրում, այդ տարածքը տարբեր ժամանակներ վարձակալությամբ եմ հանձնել տարբեր մարդկանց»:
Գործարարը տեղեկացրեց, որ մոտ օրերս ինքը գալու է Հայաստան և պատասխան է պահանջելու իրավապահներից իրեն սեփականության իրավունքով պատկանող տարածքը այլ աձի վերագրելու համար:
Երեկ  Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանին մեղադրանք առաջադրելուց հետո, գլխավոր դատախազությունը հանդես եկավ հայտարարությամբ, ըստ որի՝ Արդարադատության նախարար եղած շրջանում, Հրայր Թովմասյանը հարկադրել է  նոտարական պալատի նախագահին իր որոշած պայմաններով ու վարձավճարի չափով նոտարական պալատի համար վարձակալել փաստացի իրեն պատկանող անշարժ գույքը:

Rubik Ghazaryan, an Armenian businessman living in Russia, claims that the space attributed by the Armenian Prosecutor's Office to the president of the Constitutional Court, Hrayr Tovmasyan, actually belongs to him since 2009, Hraparak.am reports.
"I was informed that the prosecutor's office had issued a statement noting that the space lawfully owned by me and which was leased, allegedly, belongs to Hrayr Tovmasyan," he said. “I officially deny it. There is no such thing and it has not been. The prosecutor's office is spreading false information. I am the owner of that leased land, and I acquired it in 2009, with the money I worked in Russia; all the [respective] legal papers are at my disposal. Since I do not live in Armenia, I have leased this space to different people at different times.”
The businessman informed that he will come to Armenia soon, and will demand a response from law enforcement to attributing the space belonging to him to someone else.
Yesterday, after the indictment of president Hrayr Tovmasyan of the Constitutional Court, the Prosecutor General's Office issued a statement saying that during his tenure as Minister of Justice, Tovmasyan had forced the president of the Notary Chamber to lease for the latter the real estate actually belonging to him—and on his own terms and amount of lease.