TV5-ի սեփականատեր Արմեն Թավադյանը ուղերձ է հղել կալանավայրից։ Ստորեւ ներկայացնում ենք ուղերձը. «Հարգելի գաղափարակիցներ, արդարության մարտիկներ,
դիմում եմ ձեզ անազատության զնդանից, որտեղ հայտնվել եմ արդեն տխուր ավանդույթ դարձած պետական գործելաոճի հետեւանքով, այն է՝ ամեն կերպ լռեցնել, ճնշել այլախոհությունը, հասարակությունից մեկուսացնել յուրաքանչյուր մեկին, ով օգտվելով իր սահմանադրական իրավունքից՝ քննադատում է գործող իշխանությանը:
Երբեք չեմ թաքցրել եւ չեմ թաքցնում, որ չեմ կիսում «հեղափոխության» կեղծ կարգախոսները, բերած դատարկ արժեհամակարգը եւ աչք ծակող պոպուլիզմը: Լինելով հեռուստաալիքի սեփականատեր՝ մշտապես արել եմ ամեն ինչ, որպեսզի Հայաստանում լինի եւ գործի այլակարծության հարթակ, որպեսզի երկրում զարգանան ժողովրդավարությունն ու ազատ խոսքը:
Ես իմ երախտագիտությունն եմ հայտնում այս օրերին ինձ աջակցողներին՝ գոտեպնդող բառերի եւ ամուր դիրքորոշման համար, միաժամանակ Ամանորի կապակցությամբ շնորհավորում եմ բոլորիդ, մաղթում կամք, առողջություն եւ նորանոր հաջողություններ: Չեմ կասկածում, որ առանց կոտրվելու կանգնելու եք մինչեւ վերջ, մինչեւ այն պահը, երբ Հայաստանում եւ Արցախում կհաստատվի կայուն եւ արդարացի համակարգ:
Շնորհավորում եմ իմ ընկերոջը՝ Արցախի առաջին եւ Հայաստանի երկրորդ նախագահին, ով արդեն երկրորդ Նոր տարին է դիմավորում անազատության մեջ: Ես հպարտ եմ նրա ընկերը լինելու համար, քանի որ կյանքիս ընթացքում ինձ հանդիպած եզակի պետականամետ եւ հայրենանվեր անձանցից է, եթե ոչ ամենահայրենասերը՝ միշտ առաջնագծում, միշտ առաջնորդի առաքելությամբ: Նախագահ Քոչարյանին եւ նրա ընտանիքի անդամներին նոր՝ 2020 թվականին մաղթում եմ տոկոնություն եւ քաջառողջություն՝ հույս հայտնելով, որ այս փորձությունները լինելու են վերջինը, եւ սրանից հետո միայն խաղաղ ու հաղթական պահեր ենք ապրելու բոլորս միասին:
Այսպիսով, հարգելի ընկերներ, բոլորիդ ամենայն բարիք եմ ցանկանում եւ ասում՝ կտեսնվենք շատ շուտով: Մեր գործն արդար է, հաղթանակը մերն է լինելու:

The owner of TV 5th Channel Armen Tavadyan congratulated the second President of Armenia Robert Kocharyan and his supporters on the upcoming New Year.
"I am referring to places of deprivation of liberty, where I ended up as a result of a state policy to prevent dissent and isolation of those who criticize the activities of the authorities," he said. "I never hid and do not hide that I do not share the false slogans of the 'revolution' and the empty value system, and I always did everything to promote democracy and freedom of speech in Armenia."
"I want to express my gratitude to those who support me these days. Happy New Year to all of you," he said. "I also congratulate my friend, the first president of Artsakh and the second president of Armenia, who is already celebrating his second New Year in captivity."
As reported earlier, on December 26 the court of first instance of general jurisdiction of Yerevan granted the request of the Special Investigation Service for the arrest of of 5th Channel owner Armen Tavadyan.
Armen Tavadyan was detained in connection with the case of Varuzhan Mkrtchyan, a supporter of Armenia's second President Robert Kocharyan. Mkrtchyan has been charged under the Criminal Code with bribing a witness or an injured party to give false testimony on a crime committed by a criminal group. According to police, Varuzhan Mkrtchyan had called one of the victims of the March 1, 2008 events to his office and proposed to this person to decline from the victim's status and the testimony given and not go to court hearings, saying he was ready to pay this person the money the state would provide as financial aid.