Մեծ Բրիտանիան իր քաղաքացիներին զգուշացրել է խուսափել Իրաք եւ Իրան ցանկացած ուղեւորությունից՝ կապված իրանցի գեներալ Ղասեմ Սոլեյմանիի զոհվելու հետ, փոխանցում է Reuters-ը:
«Հաշվի առնելով տարածաշրջանում լարվածության մեծացումը, ԱԳ նախարարությունը խորհուրդ է տալիս Իրաք չմեկնել՝ բացառությամբ Իրաքյան Քուրդիստանի, եւ հանգամանալից մտածել՝ արդյոք արժե՞ Իրան գնալ»,- նշված է երկրի ԱԳ նախարար Դոմինիկ Ռաաբի  հայտարարության մեջ:
ԱՄՆ ՌՕՈՒ-ն նախօրեին ավիահարված էր հասցրել Բաղդադի օդանավակայանից ոչ հեռու, որի հետեւանքով սպանվել էր ԻՀՊԿ «Ղուդս» ուժերի հրամանատար Ղասեմ Սոլեյմանին: Պենտագոնը հայտարարել է, որ հրամանը տվել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը: Թեհրանը խոստացել է դաժանորեն վրեժխնդիր լինել լեգենդար գեներալի մահվան համար:

Britain warned its nationals to avoid all travel to Iraq, outside the Kurdistan region, and to avoid all but essential travel to Iran following the death of Qassem Soleimani, Reuters reported.
“Given heightened tensions in the region, the Foreign Office now advise people not to travel to Iraq, with the exception of the Kurdistan Region of Iraq, and to consider carefully whether it’s essential to travel to Iran,” Foreign Secretary Dominic Raab said in a statement. “We will keep this under review.”
A US drone strike killed Lieutenant General Qasem Soleimani, commander of the Quds Force of the Islamic Revolution Guards Corps of Iran, at Baghdad’s international airport early on Friday. The Pentagon said in a statement that US President Donald Trump had ordered the attack.