Ձերբակալվել է 16-ամյա Սերժ Հարությունյանը, ում իրավապահները կասկածում են իր չորս համադասարանցիներին սպանելու փորձ կատարելու մեջ, հայտնում է Lenta.ru-ն: Դպրոցականը կալանքի տակ է մնալու երկու ամիս:
Քննիչների տվյալներով` ապրիլի 11-ին, Մոսկվայի թիվ 356 դպրոցի աշակերտ Հարությունյանը, դանակով հարձակվել է համադասարանցիների վրա, երբ նրանք գտնվել են իր բնակարանում: Ներկայում չորսն էլ գտնվում են հիվանդանոցում, նրանցից երկուսը` վերակենդանացման բաժանմունքում:
Կասկածյալի զոհ են դարձել երեք երիտասարդ եւ մեկ աղջիկ: Դպրոցականների վրա հարձակումը տեղի է ունեցել Հարությունյանի ծննդյան օրը. 10 համադասարանցիների հետ նա այդ օրը նշել է իր բնակարանում:
Տուժած աղջիկը որոշել է դանակով նարինջ մաքրող կասակածյալին ցույց տալ մարտարվեստի իր ունակությունները: Արդյունքում դա վերածվել է կռվի: Հարությունյանը վնասվածք է հասցրել աղջկա աչքին, ինչպես նաեւ սուր- կտրող  բազմաթիվ վնասվածքներ հասցրել 13-ամյա անչափահասին: Եվս երկու տուժած ծանր վիճակում են: Բժիշկները հեռացրել են նրանցից մեկի երիկամը, մյուսի սիրտն է վնասված:
Համադասարանցիների վրա հարձակումից հետո Հարությունյանը փորձել է դուրս թռչել 11-րդ հարկից, սակայն նրան այդ քայլից հետ են պահել վնասվածքներ չստացած հյուրերը: Կասկածյալը հրաժարվել է ցուցմունք տալուց եւ չի ընդունել իր մեղքը:

Шестнадцатилетнего Сержа (Сергея) Арутюняна, которого следствие подозревает в попытке убийства четырёх одноклассников, арестовали, сообщает Лента.ру. Школьник будет находиться под стражей два месяца.
По данным следствия, 11 апреля Арутюнян, учащийся в школе номер 356 Москвы, напал на своих одноклассников с ножом, когда школьники были в его квартире. На данный момент всех четверых пострадавших госпитализировали, при этом двое из них находятся в реанимации.
Жертвами подозреваемого стали трое молодых людей и одна девушка. Нападение на школьников произошло в день рождения Арутюняна – вместе с примерно десятью одноклассниками он отмечал праздник в своей квартире.
Пострадавшая девушка решила показать приёмы карате подозреваемому, чистившему ножом апельсин. В результате произошла драка. Арутюнян ранил девушку в глаз, а также нанёс многочисленные колотые ранения 13-летнему подростку. Ещё двое пострадавших находятся в тяжёлом состоянии. Одному из них врачи были вынуждены удалить почку, а у второго задето сердце.
После нападения на одноклассников Арутюнян попытался выброситься с 11-го этажа, однако его удержали непострадавшие гости. Подозреваемый не стал давать показания и не признал свою вину.
Ранее Новости Армении-NEWS.am сообщало, что 16-летний Сергей Арутюнян нанес ножевое ранение в глаз своей подруги. После чего набросился на трех других сверстников. Следствию предстоит выяснить, что побудило парня совершить столь жестокие действия. По предварительной информации, вечеринка в доме у Арутюняна не обошлась без спиртных напитков.