Գիշերը, երբ ԱՄՆ ՌՕՈՒ-ի կողմից սպանվել էր իրանցի գեներալ Ղասեմ Սոլեյմանին, ԱՄՆ-ը իրանական մեկ այլ բարձրաստիճան զինվորականի վրա անհաջող հարձակում էր նախաձեռնել Եմենում, հայտնում է CNN-ը։
Հեռուստաալիքի աղբյուրները ներկայացրել են այդ առաքելության մանրամասները՝ թե ինչպես էր ԱՄՆ-ը մտադիր իրականացնել իր ծրագիրը։
The Washington Post թերթի տվյալների համաձայն, ԱՄՆ-ի թիրախում եղել է «Ալ Քուդս» ստորաբաժանման հրամանատար Աբդուլ Ռեզա Շախլայը։
Թերթը նշում է, որ անցյալ տարվա դեկտեմբերին ԱՄՆ պետդեպի հատուկ ներկայացուցիչ Բրայան Հուքը հանդես էր եկել հայտարարությամբ այն մասին, որ «վարչակազմը 15 մլն դոլար է առաջարկում Աբդուլ Ռեզա Շախլայի ֆինանսական գործողությունների, ցանցերի եւ կապերի մասին տեղեկատվության դիմաց»։

The United States unsuccessfully targeted another Iranian military official in Yemen on the day when general Qasem Soleiman was killed, CNN reported quoting a source.
A US official with knowledge of the events did not provide other details or how the US had attempted to carry out the plan.
According to The Washington Post, the U.S. targeted Abdul Reza Shahlai, a financier and key commander in Iran’s elite Quds Force.
The newspaper recalls that in December the U.S. special representative for Iran, Brian Hook said the administration offers $15 million reward for information leading to Shahlai.