Իրանի քաղաքացիական ավիացիայի կազմակերպությունը ներողություն է խնդրել Թեհրանում ուկրաինական ինքնաթիռի կործանման մասին անիրատեսական տեղեկատվություն տարածելու համար, հաղորդում է Mehr-ը:
Կազմակերպությունը նաեւ ներողություն է խնդրել ինքնաթիռի կործանման մասին տեղեկությունների անհամապատասխանության համար:
«Մենք երբեք չենք ցանկացել թաքցնել ճշմարտությունը, եւ շատ ենք ցավում սխալ լուրեր հրապարակելու համար: Մենք վստահաբար հերքել ենք հրթիռակոծման վարկածը ամենասկզբում…սակայն ներկայումս՝ անվերջ ջանքերի օրերից հետո, մեզ ապացուցել են, որ մենք սխալվել ենք»,-նշել են կազմակերպությունում:

Iran's civil aviation organization apologized for information about the crash of a Ukrainian plane near Tehran, Mehr reported.
The organization also profusely apologized for the inconsistencies regarding the information on the crash.
"We never wanted to conceal the truth and are really sorry for publishing the wrong news, the statement added. We vehemently rejected the theory of missile attack at the beginning and provided reason and analysis, but currently, after days of endless effort we have been proven wrong, the organization noted," the source said in a statement.