Յութուբի հետ բանակցություններն աշխատանքային փուլում են: Այս մասին, այսօր՝ հունվարի 15-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը:
Նրա խոսքով, մեծ կորպորացիաների հետ խոսակցությունները կարող են երկար տեւել եւ կանխատեսել, թե արդյունքը կլինի 1 կամ 2 ամսից, շատ դժվար է. «Մի քանի ուղղություններով բանակցությունները տանում ենք, թե ներսի հայերի ռեսուրսներն օգտագործելով, թե պաշտոնական օղակներով գրություններ ուղարկելով, թե Սյուռքի մեր հայրենակիցների կապերն օգտագործելով: Մեր նախարարությունում աշխատակիցներ կան, որ համակարգում են այս աշխատանքը: Ինքը փաթեթային է, միայն Youtube-ը չի, նաեւ Google Maps-ի եւ PayPal-ի կորպորացիաների հետ աշխատում ենք:
Մենք ունենք շոշափելի արդյունք. անցյալ տարի ՀՀ-ում հնարավորություն ստեղծվեց, որ կարողանում եք Google Store-ում ձեր հավելվածը դնել ու վաճառել: Առաջ Հայաստանում գրանցված ընկերության համար դա հնարավոր չէր»,-ընդգծեց նախարարը:

Talks with YouTube are underway. This is what Minister of High-Technological Industry of Armenia Hakob Arshakyan told reporters today.
According to him, the talks with large corporations might take long and it is very hard to predict that the talks will end in one or two months. “We are holding the talks in several directions by using the resources of local Armenians, sending letters through official circles and using the ties of Armenians abroad. Our ministry has employees who are coordinating the efforts. The talks are not only with YouTube, but also Google Maps and PayPal.
We already have tangible results. Last year, Armenia was provided with an opportunity through which citizens of Armenia can place an app in Google Store and sell it. In the past, this was impossible for any company registered in Armenia,” the minister emphasized.