ԵԿՄ նախկին նախագահ, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի սրտի ռիթմը եթե կարգավորվեց, ապա կրիտիկական փուլը կանցնենք, եթե ոչ, ապա սրտի կանգ կարող է արձանագրվել։ Այս մասին այսօր՝ հունվարի 16-ին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Գրիգորյանի պաշտպան Արսեն Մկրտչյանը։
«Հիվանդությունը կրիտիկական է։ Անցել են ակտիվ բուժման։ Եթե սրտի ռիթմը կարգավորվեց ապա նշանակում է վատ փուլն անցանք, թե չէ, ապա սրտի կանգն կարող է արձանագրվել։ 48 ժամվա մեջ դեղի ազդեցության հարցը կերեւա, այսօր կեսօրին պարզ կլինի կկարգավորվի՞, թե՞ ոչ»,- ասաց Մկրտչյանը։
Հիշեցնենք, որ երեկ ՀՀ դատախազության նախաձեռնությամբ, Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, Գրիգորյանի խափանման միջոցի փոփոխման վերաբերյալ արտահերթ դատական նիստ հրավիրվեց եւ Գրիգորյանն ազատ արձակվեց։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Մանվել Գրիգորյանը արդեն 2 օր է, որ գտնվում է «Նաիրի» ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժնում։ Ըստ պաշտպանների՝ նրա վիճակը ծանր է, նրան միացված է արհեստական շնչառության սարք։
Նշենք, որ Մանվել Գրիգորյանը մեղադրվում է ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու, ավելի քան 101 միլիոն դրամի գույք յուրացնելու, ավելի քան 1 միլիարդ դրամի հարկերի վճարումից խուսափելու, պետական միջոցներից ավելի քան 1 միլիարդ դրամ վատնելու եւ շորթմամբ 37 միլիոն դրամ արժողությամբ գույքի հափշտակությունը կազմակերպելու մեջ:

В течение 48 часов будет ясно, появятся ли в состоянии бывшего депутата, бывшего председателя Союза добровольцев «Еркрапа» Манвела Григоряна положительные тенденции. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am заявил адвокат Григоряна Арсен Мкртчян.
По его словам, если удастся урегулировать сердечный ритм, то можно считать, что критический этап миновал. В противном случае возможна остановка сердца.
Напомним, что вчера по инициативе прокуратуры в суде общей юрисдикции города Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна было созвано внеочередное судебное заседание по изменению меры пресечения в отношении Григоряна. Манвел Григорян освобожден под подписку о невыезде.
Ранее сообщалось, что Манвел Григорян уже два дня находится в реанимации МЦ «Наири». По словам адвокатов, его состояние тяжелое, он подключен к аппарату искусственного дыхания.
Манвел Григорян обвиняется в незаконном хранении оружия и боеприпасов, хищении имущества на сумму более 101 млн драмов, уклонении от уплаты налогов на сумму более 1 млрд драмов, растрате более 1 млрд драмов из государственных средств и хищении имущества на сумму 37 млн драмов, вымогательстве.