ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության այսօրվա նիստում փաստացի ազդարարեց ռեպրեսիաների նոր փուլ ընդդիմադիր մամուլի և կոնկրետ երկու հեռուստաընկերությունների դեմ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնության ղեկավար Աղասի Ենոքյանը։
«Որպես «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնության ղեկավար` հայտարարում եմ.
1. Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության այսօրվա նիստում փաստացի ազդարարեց ռեպրեսիաների նոր փուլ ընդդիմադիր մամուլի և կոնկրետ երկու հեռուստաընկերությունների դեմ: Արձանագրենք, որ այս պահից սկսած Փաշինյանն անձնական պատասխանատվություն ստանձնեց հնարավոր ճնշումների համար: Իշխանություններն ու անձամբ Նիկոլ Փաշինյանը չարաչար սխալվում են` կարծելով, թե կարողանալու են ատելության խոսքով կամ վարչապետին հատուկ անհասցե ու անհիմն մեղադրանքներով և անհեթեթ սպառնալիքներով լռեցնել ազատ խոսքը: Այդ ժամանակներն անցել են, և որևէ ոտնձգություն անպատասխան ու անպատիժ չի մնալու:
2. Հայաստանի ֆեյքերի ֆաբրիկաների գլխավոր-գերագույն հրամանատարը հայտնի ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Հովհաննես Մավսիսյանն է: Պետք է ճանաչեք այս մարդուն և իմանաք, որ ձեր դեմ համացանցում կազմակերպվող կեղտոտ ֆեյքային հարձակումների հետևում կանգնած է հենց նա: Նա անձնական պատասխանատվություն է կրում համացանցը կեղծ տեղեկություն տարածող վիդեո ալիքների և ֆեյքային գրոհների համար: Այս մասով շատ շուտով հետաքրքրիր բացահայտումներ են լինելու: Խոստանում եմ նաև, որ Հովհաննես Մովսիսյանը անձամբ պատասխան է տալու բյուջեից հատկացված միլիարդները փոշիացնելու ու ժողովրդի փողով մարդկանց հայհոյող ֆեյքաբուծարան ստեղծելու համար: Ճանաչեք Հովհաննեսին, նա մեզ բոլորիս շատ հարցերի պատասխաններ ունի տալու:
3. Այսօր նաև հայտնի դարձավ, որ տեր և տիկին Փաշինյանների իշխանությունը սկսել է հայկական եթերից ռուսական ալիքները հեռացնելու օրենքի մշակումը: Հստակ տեղեկություններ կան, որ ռուսական ալիքների ցուցադրումը դադարեցնելու օրենքի հետևում կանգնած են սորոսկանները, որոնք էլ նման պահանջ են ներկայացրել ՀՀ իշխանություններին: Եվ քանի որ նրանք հանդիսանում են հեղափոխության բաժնետերեր, Նիկոլ Փաշինյանը լուռ կատարում է սորոսականների այս մի պահանջը ևս»,-նշել է նա:

During today’s government session, Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan actually heralded a new stage of repression against the media of the opposition and specifically two television companies. This is what head of Media Advocate initiative Aghasi Yenokyan wrote on his Facebook page today.
“As head of Media Advocate initiative, I declare the following:
1. During today’s government session, Nikol Pashinyan actually heralded a new stage of repression against the media of the opposition and specifically two television companies. The authorities and Nikol Pashinyan personally are mistaken, if they think they will be able to silence free speech through hate speech or with unaddressed and groundless allegations and nonsensical threats that the Prime Minister makes. All encroachments will be punished.
2. The ‘commander-in-chief’ of ‘factories’ of fakes in Armenia is director of a well-known state non-commercial organization Hovhannes Movsisyan, who is personally responsible for the video channels that spread false information on the Internet. There will be interesting revelations soon.
3. Today it also became clear that the Pashinyans’ government has started developing a law on removing Russian TV channels in Armenia. There is specific information according to which representatives of Soros have demanded that the Armenian authorities develop this law, and since those representatives are the ‘shareholders’ of the revolution, Nikol Pashinyan is silently fulfilling another one of their demands,” he stated.