ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանը ՀՔԾ-ում քննվող քրեական գործերի շրջանակներում չի հարցաքննվել։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնեցին Հատուկ քննչական ծառայությունից։
Նա որեւէ դատավարական կարգավիճակ չի ունեցել։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Երեւան քաղաքի Պարույր Սեւակի փողոցի բնակարաններից մեկում հայտնաբերվել է ԱԱԾ նախկին պետ Գեորգի Կուտոյանի դին՝ հրազենային վիրավորումով:
Մամուլում շրջանառվում է ինքնասպանության վարկածը։ Մասնավորապես, «Հրապարակի» տեղեկություններով՝ ոստիկանները երբ մտել են նրա բնակարան, դիակի զննության ժամանակ դիակի կողքը հայտնաբերել են կոնյակի շիշ, որը դատարկ է եղել, նաև ատրճանակ, որը Կուտոյանի անձնական զենքն է եղել: Կրակոցն արձակվել է հենց այդ զենքից և բերանից։
Կայքի տեղեկություններով` դեռևս հայտնի չէ, թե ում տանն են հայտնաբերել ԱԱԾ նախկին տնօրենի դին, քանի որ ըստ հայտարարագրի Կուտոյանը ընդամենը մի բնակարան է ունեցել , և այդ բնակարանը գտնվում է Շենգավիթ վարչական շրջանում Ս․ Զորավարի փողոց 44-1 հասցեում։

YEREVAN. – Former National Security Service (NSS) Director Georgi Kutoyan had not been questioned along the lines of the criminal cases of the Special Investigation Service, the latter told Armenian News-NEWS.am.
He had no judicial status.
As reported earlier, Georgi Kutoyan was found dead today in a Yerevan apartment, and with a gunshot wound.
The theory of genocide suicide is prevalent in the press. Particularly, according to the Hraparak daily, when the police entered the apartment, they found an empty brandy bottle next to the corpse, as well as Kutoyan's personal pistol. The shot was fired from that very weapon, and in the mouth.
According to the website, it is not known yet whose house the body of the former NSS director was found in, as according to Kutoyan’s declaration of property and assets, he had only one apartment and it was somewhere else in Yerevan.