Թուրքիայի եւ Ռուսաստանի միջեւ վիզաների վերացումից 2 ժամ անց «Թուրքական ավիաուղիներ»-ին պատկանող 2 օդանավ վայրէջք են կատարել Մոսկվայի «Շերեմետովո» օդանավակայան։
Թուրքական Samanyolu-ի փոխանցմամբ՝  Մոսկվա ժամանած Թուրքիայի քաղաքացիների մի մասը օդանավակայանում մուտքի վիզա է ստացել, չնայած, որ ռուս սահմանապահները զգուշացրել են, որ այսուհետ Թուրքիայի քաղաքացիները առանց վիզա են մտնելու Ռուսաստան։
ՌԴ-ի մայրաքաղաք առանց վիզա մտած առաջին թուրքերը եղել են Ստամբուլից ժամանած օդանավի 8 հոգանոց անձնակազմի անդամները։ Նրանց օդանավակայանում ծաղիկներ են դիմավորել Մոսկվայում Թուրքիայի դեսպանատան կցորդ Սուբաթայ Քոչը եւ Մոսկվայում «Թուրքական ավիաուղիներ»-ի ներկայացուցիչը։
Նշենք, որ ապրիլի 16-ին ուժի մեջ է մտնում Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ 2010թ. մայիսի 12-ին ստորագրված համաձայնագիրը վիզային ռեժիմը հանելու մասին:

Через 2 часа после отмены визового режима между Турцией и Россией 2 самолета, принадлежащих «Турецким авиалиниям», совершили посадку в московском аэропорту «Шереметьево».
Как передает турецкий Samanyolu, часть граждан Турции, прибывших в Москву, в аэропорту получили въездные визы, хотя российские пограничники предупредили, что впредь граждане Турции будут въезжать в Россию без визы.
Первыми турками, въехавшими в столицу РФ без визы, были члены экипажа из 8 человек прибывшего из Стамбула самолета. В аэропорту их встретили с цветами атташе посольства Турции в Москве Субутай Коч и представитель «Турецких авиалиний» в Москве.
Отметим, что 16 апреля вступило в силу соглашение об отмене визового режима, подписанные 12 мая 2010 г. Россией и Турцией.