ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը անմեղության կանխավարկածը չի խախտել: Այս մասին այսօր՝ փետրվարի 1-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը՝ պատասխանելով լրագրողի այն հարցին, թե արդյոք չի խախտվել անմեղության կանխավարկածը ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանի գործով:
«Ոչ, որովհետեւ ես հետեւել եմ վարչապետի ելույթին Կապանում տեղի ունեցած, եւ ինքը հղում է կատարել իր մեղադրանքին եւ որից հետո նոր մեղադրանքի բովանդակության  մասին խոսել, ինքը մեղադրանքին, պաշտոնական փաստաթղթերին հղում է կատարել»,- ասել է նա:
Հիշեցնենք, որ Արսեն Բաբայանն էլ հայտարարել է, որ. «Խայտառակ կեղծիքներով օրենք ընդունող քաղաքական ուժի ղեկավարն արդեն երրորդ անգամ (ամեն անգամ ավելի կոպիտ) խախտում է Սահմանադրությամբ պաշտպանված իմ անմեղության կանխավարկածը»:

YEREVAN. – Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has not violated the presumption of innocence. Minister of Justice Rustam Badasyan said this in a conversation with journalists today, answering the journalist's question whether the presumption of innocence was violated in the case of Arsen Babayan, former Deputy Chief of Staff of the National Assembly.
"No, because I followed the Prime Minister's speech in Kapan, and he made a reference to his indictment and only then spoke about the content of the indictment," Badasyan said. "He [Pashinyan] made a reference to the indictment, the official documents."
To note, Arsen Babayan had stated: "The head of the political force adopting laws with disgraceful fraud violates my presumption of innocence protected by the Constitution already for the third time (each time more severely)."