Հ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը փետրվարի 4-7-ը աշխատանքային այցելություն կկատարի Հաագա: Այս մասին հայտնում են Նիդերլանդներում ՀՀ դեսպանության ֆեյսբուքյան  էջում:
Այցելության ընթացքում նախարար Բադասյանը հանդիպում կունենա Նիդերլանդների արդարադատության և անվտանգության նախարար Ֆերդինանդ Խրապենհաուսի հետ:
Նախատեսված են Ռուստամ Բադասյանի հանդիպումները Եվրաջասթի տնօրեն Լադիսլավ Համրանի և Եվրապոլի գործադիր տնօրեն Քաթերին դը Բոլի հետ:
Նախարար Բադասյանը կհյուրընկալվի Խաղաղության պալատում, ուր հանդիպում կունենա Արդարադատության միջազգային դատարանի գլխավոր քարտուղար Ֆիլիպ Գոտյեի հետ:
Հաագայում Ռուստամ Բադասյանը՝ Նիդերլանդների հելսինկյան կոմիտեի կենտրոնակայանում դատաիրավական բարեփոխումների փորձի մասին քննարկում ունենա ոլորտի հեղինակավոր փորձագետների հետ:

From February 4 to 7, Minister of Justice of Armenia Rustam Badasyan will pay a working visit to The Hague, as reported on the Facebook page of the Embassy of Armenia in the Netherlands.
During the visit, Badasyan will have a meeting with Minister of Justice and Security of the Netherlands Ferdinand Grapperhaus.
Badasyan is also scheduled to have meetings with President of Eurojust Ladislav Hamran and Executive Director of Europol Catherine de Bolle.
Minister Badasyan will also be hosted at the Peace Palace where he will have a meeting with Registrar of the International Court of Justice Philippe Gautier.
In The Hague, Rustam Badasyan will hold a discussion on the practice of judicial and legal reforms with the field’s reputable experts at the headquarters of the Helsinki Committee Netherlands.