«Սասնա ծռերի» աջակիցները այսօր՝ փետրվարի 12-ին, փակել են Երեւան-Գյումրի մայրուղին եւ պահանջում են ազատ արձակել կալանքի տակ գտնվող Արմեն Բիլյանին եւ Սմբատ Բարսեղյանին։
«Գործող իշխանություններից պահանջում ենք անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել արդարադատության համակարգը սահմանադրականության տիրույթ բերելու, դրա համատեքստում ռազմագերիներ Արմեն Բիլյանին եւ Սմբատ Բարսեղյանին ազատ արձակելու համար։ Նրանք մարդասպաններ չեն, իրականացրել են ապստամբության իրենց բնական իրավունքը, որը յուրաքանչյուր քաղաքացու բարոյական իրավունքն է։ Ապստամբենրն անպարտ են օրենքի առաջ եւ պետք է ազատ արձակվեն»,-հայտարարեցին նրանք։
Նշենք, որ  այս պահին Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում ընթանում է «Սասնա ծռերի» գործով դատական նիստը։

Supporters of the Sasna Tsrer armed group today closed off the Yerevan-Gyumri highway, and they demand the release of Sasna Tsrer members Armen Bilyan and Smbat Barseghyan who are still in custody.
"They are not murderers; they have exercised their natural right to revolt, which is the moral right of every citizen," they declared, in particular. "Rebels are invincible before the law, and they must be released."
As reported earlier, the court hearing on the case of the Sasna Tsrer armed group is currently in progress in Yerevan.