Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր՝ փետրվարի 13-ին, ընդունել է Հայաստանում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ստեֆանո Լազարոթոյին, հայտնում են ՀՀ ԱՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին այցի համար և նշել, որ նման հանդիպումները լավ հնարավորություն են քննարկելու հետագա համագործակցության ուղղությունները:
Դեսպան Լազարոթոն իր լիակատար աջակցությունն է հայտնել Արդարադատության նախարարության կողմից իրականացվող բարեփոխումներին և ներկայացրել Շվեյցարիայի մասնակցությամբ Հայաստանում իրականացվող մի շարք ծրագրերի ընթացքը:
Ռուստամ Բադասյանը, ողջունել է Շվեյցարիայի կողմից Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացվող ծրագրերը և դեսպանի հետ քննարկել իրավական համագործակցության ոլորտի զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

Minister of Justice of Armenia Rustam Badasyan today received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Switzerland to Armenia Stefano Lazzarotto, reports the Department of Information and Public Relations at the Ministry of Justice.
The minister expressed gratitude to the Ambassador for the visit and stated that such meetings serve as a good opportunity to consider the directions for future cooperation.
Ambassador Lazzarotto expressed his full support to the reforms being implemented by the Ministry of Justice and talked about the course of implementation of several programs that Armenia is implementing with Switzerland.
Rustam Badasyan welcomed the programs that Switzerland is implementing in Armenia and discussed several issues regarding the development of legal cooperation.