Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Նորվեգիայի վարչապետ Էռնա Սոլբերգի հետ:
Վարչապետ Փաշինյանը նկատել է, որ սա իրենց առաջին հանդիպումն է և հույս հայտնել, որ երկու երկրների կառավարությունների ներկայացուցիչների հանդիպումները կկրեն շարունակական բնույթ, ինչը կնպաստի Հայաստանի ու Նորվեգիայի միջև հարաբերությունների հետագա զարգացմանը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է Նորվեգիայի հետ  տարբեր ոլորտներում համագործակցությամբ, այդ թվում առևտրատնտեսական կապերի զարգացմամբ:
Էռնա Սոլբերգը ևս կարևորել է Հայաստանի հետ կապերի ընդլայնումը և հետաքրքրվել մեր երկրում տեղի ունեցող բարեփոխումների ընթացքով:
Վարչապետը մանրամասն անդրադարձել է ՀՀ կառավարության բարեփոխումների լայն օրակարգին ու այդ ուղղությամբ իրականացվող միջոցառումներին:
Զրուցակիցները հայ-նորվեգական հարաբերությունների զարգացման գործում կարևորել են նաև դիվանագիտական ներկայացուցչությունների հիմնումը:
Այնուհետև վարչապետ Փաշինյանը կարճատև հանդիպում է ունեցել նաև Լիբանանի փոխվարչապետ Զեյնա Աքարի հետ, որի ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-լիբանանյան հարաբերությունների մի քանի հարցեր:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan met Saturday with Norwegian Prime Minister Erna Solberg as part of the Munich Security Conference.
The PM expressed hope that the meetings of the two governments' governments will be of continuous nature, which will contribute to the further development of relations between Armenia and Norway. Nikol Pashinyan noted that Armenia is interested in cooperation with Norway in various fields, including development of trade and economic ties.
Erna Solberg also highlighted the importance of expanding relations with Armenia and expressed interest in the ongoing reforms in our country.
The PM touched upon the broad agenda of the reforms of the Armenian government and the measures implemented in that direction.
The sides also attached importance to the establishment of diplomatic missions in the development of the Armenian-Norwegian relations.
Afterwards, PM Pashinyan also held a brief meeting with Lebanese Deputy PM Zeyna Akari, during which the parties discussed a number of issues concerning the Armenian-Lebanese relations.