Հայաստանի Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը քիչ առաջ ժամանել է Ազգային ժողով: Նա հանդիպում է պատգամավորների հետ, որտեղ քննարկվելու է բանակում վերջին շրջանում տեղի ունեցած մտահոգիչ դեպքերը:
Փակ քննարկումը կազմակերպել են Ազգային ժողովի Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի և Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովները:
Պատգամավորների ու շտաբի պետի քննարկմանը ներկա են նաև Զինված ուժերի մի շարք բարձրաստիճան սպաներ:
ԱԺ Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը հայտնեց, որ հանդիպումն ընթանալու է փակ ռեժիմով, սակայն վերջում իրենք կպատասխանեն լրագրողների հարցերին:

YEREVAN. – Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, Artak Davtyan, is in the National Assembly (NA). He is meeting with deputies to discuss the recent disturbing events in the army.
The closed meeting is organized by the NA Standing Committees on Defense and Security, and on Protection of Human Rights and Public Affairs.
A number of senior officers of the Armed Forces are also present.
Andranik Kocharyan, Chairman of the NA Standing Committee on Defense and Security, said that the meeting will be closed, but in the end they would answer the questions of the journalists.