Հայաստանի նախագահի աշխատակազմը ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից ստացել է առաջարկություն Ռազմական ոստիկանության պետ, գնդապետ Արթուր Բաղդասարյանին և ԶՈՒ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ Ալեքսան Ալեքսանյանին զբաղեցրած պաշտոնից ազատելու մասին: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմից։
Նշենք, որ նախագահը այն ստորագրելու համար ունի եռօրյա ժամկետ։
Ավելի վաղ մամուլը գրել էր, ո բանակում մահացության դեպքերի ֆոնին որոշվել է՝ ռազմական ոստիկանության պետ Արթուր Բաղդասարյանը պաշտոնանկ կարվի:
Հիշեցնենք, որ 2020 թ. հունվարի 1-ից մինչև փետրվարի 16-ը ՀՀ զինված ուժերում և ԱՀ պաշտպանության բանակում գրանցվել է 13 զոհ:
Դրանից հետո, փետրվարի 17-ին վարչապետի մոտ զինված ուժերում մահվան դեպքերի հետ կապված խորհրդակցություն էր տեղի ունեցել. «Կայացվեցին մի շարք կարևոր, այդ թվում՝ կադրային որոշումներ»,- գրել էր Նիկոլ Փաշինյանը:

YEREVAN. – The Armenian President's Office has received a proposal from the Prime Minister's Office to relieve Artur Baghdasaryan, Chief of the Military Police, and Aleksan Aleksanyan, Head of the Department of Moral and Psychological Provision of the Armed Forces. The presidential office informed this to Armenian News-NEWS.am.
The president has three days to sign it.
The press had written that it was decided that Baghdasaryan would be dismissed amid the recent growing number deaths in the army.
From January 1 to February 16, a total 13 casualties were recorded in the Armed Forces of Armenia and the Defense Army of Artsakh (Nagorno-Karabakh).
On February 17, the Prime Minister chaired a consultation on the deaths in the army. "A number of important decisions were made, including personnel decisions," Pashinyan had written.