«Հանրաքվեի մասին» սահմանադրական օրենքի 17-րդ հոդվածի 14-րդ մասի 2-րդ կետի համաձայն՝ արգելվում է քարոզչություն կատարել և ցանկացած բնույթի քարոզչական նյութ տարածել` պետական հիմնարկների կամ կազմակերպությունների, համայնքային հիմնարկների կամ կազմակերպությունների, կանոնադրական կապիտալում պետական կամ տեղական ինքնակառավարման մարմինների 20 և ավելի տոկոս մասնակցությամբ կազմակերպությունների աշխատակիցներին իրենց աշխատանքային պարտականությունները կատարելիս կամ ի պաշտոնե հանդես գալիս։ Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է «Ոչ»-ի շտաբի նախաձեռնողներից, իրավապաշտպան Արսեն Բաբայանը։
«Նկատվում են մարզպետների, կառավարության եւ ԱԺ աշխատակազմերի ներկայացուցիչների կողմից այս կանոնի խախտումներ, որոնք արտահայտվում են նաեւ ֆեյսբուքի անհատական գլխավոր նկարներում Հանրաքվեին՝ ԱՅՈ գրառմամբ քարոզով», գրել է Արսեն Բաբայանը։

According to point 2 of part 14 of Article 17 of the Constitutional Law “On referendum”, employees of state institutions or organizations, community institutions or organizations, employees of organizations of state or local self-government bodies with 20 percent or more participation in statutory capital, while performing their duties or acting ex officio. This is what one of the initiators of the NO campaign headquarters for the constitutional amendments referendum, human rights activist Arsen Babayan wrote on his Facebook page.
“I notice that representatives of the staffs of regional governors, the Government and the National Assembly are violating this rule and are expressing themselves by advocating YES to the Referendum in their profile pictures on Facebook,” Arsen Babayan wrote.