Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը եւ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 22-ին անց են կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված պաշտպանության բանակի մարտունակության հետեւողական բարձրացման, Արցախի եւ Հայաստանի ռազմական փոխգործակցության հարցերին եւ սահմաններում տիրող իրավիճակին: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկուստեք կարեւորվել է բանակաշինության ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցության բարձր մակարդակի ապահովումը:
Խորհրդակցությանը ներկա էին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը, ԱՀ պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT. –  President of the Artsakh Bako Sahakyan and Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan held a working meeting dedicated to the consistent increase in the defense capacity of the Defense Army, issues of military cooperation between Artsakh and Armenia and the situation at the borders.
The sides emphasized the importance of ensuring a high level of interaction between the two Armenian states in the field of military development.
The meeting was attended by Armenian Defense Minister Davit Tonoyan, Chief of General Staff of the Armed Forces Artak Davtyan, Minister of Defense of Artsakh Karen Abrahamyan, and other officials.