Հորդորում ենք ՀՀ քաղաքացիներին առանց հրատապ անհրաժեշտության զերծ մնալ Իրան այցելելուց, իսկ ներկայումս Իրանում գտնվող մեր քաղաքացիներին՝ կապ հաստատել ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանության հետ: Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարությունը:
Հայաստանն ուշիուշով հետևում է նոր տիպի կորոնավիրուսի բռնկումների դեպքերին և տարածվածությանն ամբողջ աշխարհում: Մեր տարածաշրջանում իրադրության համալիր գնահատման առումով սերտորեն համագործակցում ենք Իրանի և Վրաստանի մեր գործընկերների հետ՝ տեղեկատվության փոխանակման, ինչպես նաև անհրաժեշտ քայլերի և հնարավոր սցենարների դիտարկման ուղղությամբ:
Ձեռնարկվող քայլերի մասին կտեղեկացնենք հավելյալ:
Հորդորում ենք ՀՀ քաղաքացիներին առանց հրատապ անհրաժեշտության զերծ մնալ Իրան այցելելուց, իսկ ներկայումս Իրանում գտնվող մեր քաղաքացիներին՝ կապ հաստատել ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանության հետ:

Armenia is closely monitoring the outbreaks and prevalence of the new type of Coronavirus worldwide, Armenian Foreign Ministry said in a statement.
“In order to comprehensively assess the situation in our region, we closely cooperate with the Iranian and Georgian partners to exchange information, as well as to take necessary steps and consider possible scenarios.
Information on further steps will be provided additionally.
We urge the citizens of Armenia to refrain from visiting Iran without urgent need, and call on our citizens who are currently in Iran to contact the Embassy of Armenia to Iran,” the message reads.