Այսօր խոսել եմ ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի հետ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նարեկ Զեյլնալյանը։
«Վերջի օրերին FB-ում ակտիվ քննարկում է ծավալվում Իրանում հայտնաբերված կորոնավիրուսով ախտահարման և մահվան դեպքերի շուրջ։
Տեղեկացնեմ, որ այսօր խոսել եմ ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի հետ և քննարկել ենք կորոնավիրուսի շուրջ ստեղծված իրավիճակը։
Ամենօրյա ռեժիմով ստացվում է տեղեկատվություն, ինչը վերլուծության է ենթարկվում, ամենայն մանրամասնությամբ գնահատվում են հնարավոր ռիսկերը և բոլոր հնարավոր զարգացումները։
Օրակարգում են վիրուսի ներթափանցման կանխման բոլոր տարբերակները՝ ընդհուպ մինչև Մեղրիի սահմանային անցակետի ժամանակավոր փակման հարցը»,-նշել է նա։

Сегодня я говорил с вице-премьером Армении Тиграном Авиняном. Об этом на своей странице в Facebook написал депутат от парламентской фракции «Мой шаг» Нарек Зейналян.
«В последние дни в FB активно обсуждается тема заражения коронавирусом и смертельных случаев в Иране.
Хочу проинформировать, что сегодня я говорил с вице-премьером Армении Тиграном Авиняном, и мы обсудили ситуацию, сложившуюся вокруг коронавируса.
В ежедневном режиме поступает информация, которая подвергается анализу, детально оцениваются возможные риски и все вероятные развития.
В повестке все варианты предотвращения проникновения вируса вплоть до временного закрытия КПП Мегри», - написал он.