Այսօր խոսել եմ ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի հետ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նարեկ Զեյլնալյանը։
«Վերջի օրերին FB-ում ակտիվ քննարկում է ծավալվում Իրանում հայտնաբերված կորոնավիրուսով ախտահարման և մահվան դեպքերի շուրջ։
Տեղեկացնեմ, որ այսօր խոսել եմ ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի հետ և քննարկել ենք կորոնավիրուսի շուրջ ստեղծված իրավիճակը։
Ամենօրյա ռեժիմով ստացվում է տեղեկատվություն, ինչը վերլուծության է ենթարկվում, ամենայն մանրամասնությամբ գնահատվում են հնարավոր ռիսկերը և բոլոր հնարավոր զարգացումները։
Օրակարգում են վիրուսի ներթափանցման կանխման բոլոր տարբերակները՝ ընդհուպ մինչև Մեղրիի սահմանային անցակետի ժամանակավոր փակման հարցը»,-նշել է նա։

Today I spoke with RA Deputy Prime Minister Tigran Avinyan. Narek Zeynalyan, and MP from the majority My Step faction in the National Assembly of the Republic of Armenia (RA), noted this on Facebook (FB).
"In recent days, the cases of coronavirus infection and death in Iran are actively discussed FB," he wrote. “I would like to inform that I have spoken with the RA Deputy Prime Minister Tigran Avinyan today and discussed the situation around the coronavirus.
Information is being received on a daily basis, which is analyzed, the possible risks and all possible developments are assessed in all detail.
All options for preventing the virus’ penetration [into Armenia], up to the matter of temporary closure of the Meghri border crossing, are on the agenda."