Փետրվարի 23-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում տեղի ունեցավ ԱԳՆ ղեկավար կազմի հանդիպումը Հայ դատի հանձնախմբերի ներկայացուցիչների հետ:
Ողջունելով հանձնախմբերի ներկայացուցիչներին՝ նախարար Մնացականյանը բարձր գնահատեց նման ձևաչափով հանդիպման անցկացումը, որն իր նպաստն է բերում ՀՀ արտաքին քաղաքականության կարևոր սկզբունքներից մեկի` համահայկականության արդյունավետ իրականացմանը: Նախարարը նաև համոզմունք հայտնեց, որ նման ձևաչափով հանդիպումները կկրեն պարբերական բնույթ և կնպաստեն Հայաստանի և սփյուռքահայ կազմակերպությունների համագործակցության ձևավորմանը և ամրապնդմանը:
ԱԳ նախարարը հանդիպման մասնակիցներին ներկայացրեց Հայաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները և գերակայությունները, տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի հրատապ հարցերի շուրջ Հայաստանի դիրքորոշումը և դրանց հասցեագրման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը:
Մտքերի հանգամանալից փոխանակում տեղի ունեցավ համահայկական օրակարգի՝ արցախյան հիմնահարցի, հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման, երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ:

The administration of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia yesterday hosted a meeting with representatives of the Armenian National Committees of the Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsutyun political party.
Greeting the members of the Committees, Minister of Foreign Affairs Zohrab Mnatsakanyan highly appreciated the conduct of the meeting and expressed certainty that such meetings will be held on a regular basis and will help establish and strengthen the cooperation between Armenia and Diaspora Armenian organizations.
The foreign minister presented Armenia’s foreign policy priorities, Armenia’s position on pressing global and regional issues and the steps that are being taken to address those issues.
Afterwards, the participants of the meeting exchanged views on the Nagorno-Karabakh conflict, international recognition of the Armenian Genocide and several issues of mutual interest.