Ազգային ժողովի մարտի 6-ի նիստում պատգամավորները երկրորդ եւ վերջնական ընթերցմամբ հավանություն տվեցին գործող օրանքներում մի շարք օրենսդրական փոփոխությունների, հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
Դրանց թվում են՝
Քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծը (կողմ՝ 98, դեմ՝ 1);
«Գույքահարկի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը (կողմ՝ 69, դեմ՝ 32, ձեռնպահ՝ 2);
«Հողի հարկի մասին» օրինագիծը, (կողմ՝ 70, դեմ՝ 32, ձեռնպահ՝ 3);
Քաղաքացիական օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը (կողմ՝ 105, միաձայն);
Բացի այդ, պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ հավանություն տվեցին մի շարք օրինագծերի:
Հողային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծը (կողմ՝ 107, միաձայն);
«Ֆոնդերի մասին» եւ հարակից օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթը (կողմ՝ 106, միաձայն);
«Մաքսային կարգավորման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը (կողմ՝ 104, միաձայն):
Պատգամավորները վավերացրեցին նաեւ մի շարք համաձայնագրեր:
«Եվրասիական տնտեսական միության եվ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության մաքսային սահմաններով տեղափոխվող ապրանքների եվ միջազգային փոխադրում իրականացնող տրանսպորտային միջոցների վերաբերյալ տեղեկատվության փոխանակման մասին» համաձայնագիրը (կողմ՝ 106, միաձայն);
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Ղրղզստանի Հանրապետության կառավարության միջեւ «Կրկնակի հարկումը բացառելու եվ հարկումից խուսափելը կանխելու մասին» համաձայնագիրը (կողմ՝ 106, միաձայն):

На заседании Национального Собрания Армении 6 марта во втором и окончательном чтении депутаты одобрили ряд законодательных поправок к действующим законам, передает корреспондент Новости Армении – NEWS.am.
законопроект о внесении изменений в Гражданский кодекс («за» - 98, «против» - 1);
законопроект о внесении изменений и дополнений в закон «О налоге на имущество» («за» - 69, «против» - 32, воздержались – 2);
законопроект «О налоге на землю» («за» - 70, против – 32, воздержались – 3);
законопроект о внесении дополнений в Гражданский кодекс («за» - 105, единогласно).
Кроме того, парламентарии в первом чтении одобрили ряд других законопроектов. В их числе:
законопроект о внесении изменения в Земельный кодекс («за» - 107, единогласно);
пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в закон «О фондах» и в смежные законы («за» - 106, единогласно);
законопроект о внесении изменений и дополнений в закон «о Таможенном регулировании» («за» - 104, единогласно).
Парламентарии также ратифицировали ряд соглашений:
Соглашение «Об обмене информацией между Евразийским экономическим союзом и Китайской Народной Республикой о товарах, перевозимых международными транспортными средствами по таможенным границам ЕАЭС и КНР» («за» - 106, единогласно);
Соглашение между Правительством Республики Армения и Правительством Кыргызской Республики «О предотвращении двойного налогообложения и предотвращении попыток избежать налогообложения» («за» - 106, единогласно).