«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ իշխանության ներկայացուցիչները հրահանգել են, որ այսօր առավոտվանից ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորները, ՔՊ-ականները պետք է դուրս գան փողոց եւ ակտիվ քարոզչություն սկսեն՝ սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի հետ կապված:
Ըստ մեր տեղեկությունների՝ Երեւանի բնակիչ հանդիսացող բոլոր պատգամավորներին հանձնա­րարված է շրջել բակերում՝ ձեռքին ունենալով «ԱՅՈ» քարոզող պաստառներ եւ թռուցիկներ:
Հանձնարարված է քարոզչություն անելիս իրականաց­նել նաեւ ակտիվ լուսաբանում՝ հրապարակել լուսանկարներ, տեսանյութեր սոցիալական ցանցերում, համացանցում, ցույց տալ, որ հասարակության մեծամասնությունը «ԱՅՈ» է քվեարկելու:
Այսինքն՝ ըստ էության, իշխանությունները այսօրվանից լծված են լինելու ակտիվ քարոզչության: Մարզե­րում եւս այս օրերին ակտիվ կլինեն ՔՊ-ականները եւ մարզից ընտրված օրենսդիրները, ամենօրյա ռեժիմով հանդիպումներ կունենան: Իսկ եկող շաբաթ ակտիվ քարոզչություն կանի նաեւ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, որը մարզերում կշրջի:
Մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ հանրաքվե­ից 10 օր առաջ իշխանությունները նպատակ ունեն իրենց բոլոր ուժերը կենտրոնացնել հանրաքվեի աշխատանքների վրա, որպեսզի այսքան քն­նարկումներից հետո ունենան աննախադեպ արդյունք»:

Представители власти дали распоряжение, согласно которому с сегодняшнего утра депутаты правящего блока «Мой шаг», члены партии «Гражданский договор» должны выйти на улицы и начать активную агиткампанию в связи с предстоящим референдумом. Об этом пишет газета «Жоховурд», ссылаясь на собственные источники.
«Всем депутатам, являющимися жителями Еревана, поручено ходить по дворам с плакатами и листовками, агитирующими «ДА». Параллельно с агитацией поручено также вести самое активное освещение происходящего – в интернете, соцсетях обнародовать фотографии, видеоматериалы, показывать, что большинство общественности собирается сказать «ДА».
Представители «ГД» в эти дни будут активны и в областях страны. Законодатели, избранные от областей, будут проводить встречи в ежедневном режиме. А на следующей неделе активную агиткампанию начнет и сам премьер-министр Армении Никол Пашинян, который будет ездить по областям.
Наши источники сообщают, что за 10 дней до референдума власти хотят сконцентрировать все свои силы на работы по референдуму, чтобы после стольких обсуждений был зарегистрирован беспрецедентный результат», - отмечает издание.