Շաբաթ Թուրքիայի ռեժիմի կողմից աջակցություն ստացող ահաբեկչական խմբերը շարունակել են խախտել ավելի վաղ ստորագրված հրադադարի ռեժիմը, գրում է ՍԱՆԱ-ն:
Գործակալությունը նշում է, որ վերջին օրվա ընթացքում հրադադարի ռեժիմն ահաբեկիչների կողմից խախտվել է 19 անգամ: Այդ տեղեկատվությունը հաստատել է համակարգման ռուսական կենտրոնի ղեկավար Օլեգ Ժուրավլյովը:
Իդլիբում գործակալության թղթակիցը հայտնել է, որ շաբաթ առավոտյան ահաբեկիչներն արձակել են 4 արկ Իդլիբում Հազարեն եւ Ալ Դար Ալ Քաբերա գյուղերի ուղղությամբ:
Նշվում է, որ այդ տարածքում սիրիական բանակի գործող ստորաբաժանումները պատասխանել են հրադադարի խախտմանը պատշաճ ձեւով:

Поддерживаемые турецким режимом группы терроористов в субботу продолжили нарушать подписанный ранее режим перемирия, пишет САНА.
Агентство отмечает, что за последние сутки режим перемирия нарушался боевиками порядка 19 раз. Ту же информацию подтвердил глава российского центра координации Олег Журавлев.
Корреспондент агентства в Идлибе сообщил, что в субботу утром террористы выпустили  4 снаряда в направлении на деревень Хазарен и Аль-Дар-Аль-Кабера в Идлибе.
Отмечается, что действующие в отмеченном регионе подразделения сирийской армии ответили на нарушение перемирия соответствующим образом.