Շաբաթ Թուրքիայի ռեժիմի կողմից աջակցություն ստացող ահաբեկչական խմբերը շարունակել են խախտել ավելի վաղ ստորագրված հրադադարի ռեժիմը, գրում է ՍԱՆԱ-ն:
Գործակալությունը նշում է, որ վերջին օրվա ընթացքում հրադադարի ռեժիմն ահաբեկիչների կողմից խախտվել է 19 անգամ: Այդ տեղեկատվությունը հաստատել է համակարգման ռուսական կենտրոնի ղեկավար Օլեգ Ժուրավլյովը:
Իդլիբում գործակալության թղթակիցը հայտնել է, որ շաբաթ առավոտյան ահաբեկիչներն արձակել են 4 արկ Իդլիբում Հազարեն եւ Ալ Դար Ալ Քաբերա գյուղերի ուղղությամբ:
Նշվում է, որ այդ տարածքում սիրիական բանակի գործող ստորաբաժանումները պատասխանել են հրադադարի խախտմանը պատշաճ ձեւով:

The Turkish regime-backed terrorist groups on Saturday continued to violate the ceasefire agreements signed earlier, SANA agency reported on Sunday.
Terrorist groups committed 19 new violations during the past 24 hours and targeted with shells the villages of Hazaren and al-Dar Al-Kabira in Idleb southern countryside.
On Friday, anti-air defenses detected two drones flying from the direction of Idleb and heading towards Hmeimim airbase. The anti-air defenses destroyed them in the surroundings of Jableh city.