Հաշվի առնելով նոր տիպի կորոնավիրուսի (COVID-19) վարակի տարածման ներկա իրավիճակը՝ հորդորում ենք ՀՀ քաղաքացիներին ժամանակավորապես խուսափել Իտալիա այցելությունից, բացառությամբ խիստ անհրաժեշտ դեպքերի: Այս մասին հայտարարություն է տարածել Իտալիայում ՀՀ դեսպանությունը:
Հաշվի առնելով նոր տիպի կորոնավիրուսի (COVID-19) վարակի տարածման ներկա իրավիճակը՝ հորդորում ենք ՀՀ քաղաքացիներին ժամանակավորապես խուսափել Իտալիա այցելությունից, բացառությամբ խիստ անհրաժեշտ դեպքերի:
Իտալիայում գտնվելու կամ այցելելու պարագայում հորդորում ենք հետևել ՀՀ առողջապահության նախարարության և Իտալիայի համապատասխան իշխանությունների ցուցումներին և խորհուրդներին։ Միաժամանակ Իտալիայում ՀՀ դեսպանությունը ևս մեկ անգամ կոչ է անում բոլոր այն ՀՀ քաղաքացիներին, որոնք դեռ չեն տրամադրել իրենց տվյալները, կապ հաստատել դեսպանության հետ՝ ուղարկելով իրենց տվյալները (անուն, ազգանուն, բնակության վայր (նահանգ, քաղաք, հասցե, հեռախոսահամար) հետևյալ էլեկտրոնային հասցեին՝ [email protected]:
Տեղեկացնում ենք նաև, որ նման տեղեկատվության տրամադրումը որևէ պարտավորության չի առաջացնում։ Դեսպանությունում գործող թեժ գծի հեռախոսահամար՝ +393775226710 Էլ. հասցե՝ [email protected]»,- ասված է հայտարարությունում:

Taking into consideration the current situation regarding the spread of the new coronavirus (COVID-19), the Embassy of Armenia in Italy urges citizens of Armenia to temporarily avoid visiting Italy, except when it is strictly necessary. This is stated in the statement issued by the Embassy of Italy in Armenia.
Taking into consideration the current situation regarding the spread of the new coronavirus (COVID-19), the Embassy of Armenia in Italy urges citizens of Armenia to temporarily avoid visiting Italy, except when it is strictly necessary.
If you are in Italy or are visiting, the Embassy of Armenia in Italy urge you to take the advance and follow the instructions of the Ministry of Healthcare of Armenia and the relevant authorities of Italy. At the same time, once again, the Embassy of Armenia in Italy calls on citizens of Armenia who still haven’t provided their contacts, to contact the embassy and send their data (name, last name, place of residence (state, city, address, phone number) to [email protected].
The Embassy of Armenia in Italy would also like to inform that provision of such information doesn’t entail any liability. Hotline of the embassy: +393775226710 E-mail: [email protected],” the statement reads.