Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունը հորդորում է այնտեղ ժամանակավոր բնակվող բոլոր ՀՀ քաղաքացիներին կապ հաստատել դեսպանության հետ եւ տեղեկություն տրամադրել իրենց առողջական վիճակի եւ գտնվելու վայրի մասին։ Այս մասին դեսպանությունը ֆեյսբուքյան էջում հայտարարություն է արել։
«Հարգելի´ հայրենակիցներ,
Ելնելով Ֆրանսիայում նոր տիպի կորոնավիրուսի արագ տարածման արդյունքում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակից՝ Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանությունը հորդորում է Ֆրանսիայում ժամանակավոր բնակվող բոլոր ՀՀ քաղաքացիներին կապ հաստատել դեսպանության հետ եւ տեղեկություն տրամադրել իրենց առողջական վիճակի եւ գտնվելու վայրի վերաբերյալ (անուն, ազգանուն, բնակության վայր, հեռախոսահամար)։
Վերոնշյալ տեղեկատվությունը կարող եք տրամադրել [email protected] էլեկտրոնային հասցեով, (+33) 753380239 հեռախոսահամարով կամ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջի միջոցով։

The Embassy of Armenia in France has issued a statement regarding the coronavirus for citizens of Armenia temporarily residing in France on its Facebook page. The statement particularly reads as follows:
Due to the crisis resulting from the rapid spread of the new coronavirus in France, the Embassy of Armenia in France urges all citizens of Armenia temporarily residing in France to contact the Embassy and provide information about their health condition and location (name, last name, place of residence, phone number).
Citizens can provide the information by sending an e-mail to [email protected], or by calling (+33) 753380239, or visiting the Embassy’s Facebook page.
The Embassy of Armenia in France would also like to inform citizens of Armenia that provision of their information doesn’t entail any liability.”