ՀՀ վարչապետի որոշումներով ուժը կորցրած են ճանաչվել ՀՀ պատվիրակությունների արտասահմանյան մի քանի գործուղումներ:
Մանասավորապես, մարտի 12–ի որոշմամբ՝ ուժը կորցրած է ճանաչվել Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանին եւ նախարարի տեղակալ Քրիստինե Գրիգորյանին Ֆրանսիա գործուղելու մասին որոշումը:
Վարչապետի՝ մարտի 11–ի որոշմամբ՝ չեղարկվել է նաեւ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ պատվիրակություն գործուղելու մասին որոշումը։
Նույն օրվա որոշմամբ ուժը կորցրած է ճանաչվել նաեւ Առողջապահության նախարարի տեղակալ Լենա Նանուշյանին Դանիայի Թագավորություն գործուղելու մասին որոշումը։
Վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ պատճառը կորոնավիրուսի տարածումն է։

Several business trips of Armenia’s delegations have been repealed upon the decisions of the Prime Minister of Armenia.
In particular, upon the March 12 decision, the decision on sending Minister of Justice Rustam Badasyan and Deputy Minister Kristinne Grigoryan to France has been repealed. Upon the March 11 decision, the decisions on sending a delegation to the United States of America and on sending Deputy Minister of Healthcare Lena Nanushyan to the Kingdom of Denmark have been repealed.
Spokesperson of the Prime Minister Mane Gevorgyan told Armenian News-NEWS.am that the reason for repealing the decisions is the spread of coronavirus.