Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 13-ին հրավիրել է ընդլայնված խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են նոր կորոնավիրուսի դեմ պայքարի ուղղությամբ միջգերատեսչական հանձնաժողովի կողմից կատարվող աշխատանքները:
Նախագահը ներկաների ուշադրությունը հրավիրել է կանխարգելիչ միջոցառումների շարունակական անցկացման եւ հանրապետությունում համաճարակային իրավիճակի նկատմամբ մշտական վերահսկողության կարեւորության վրա:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է նաեւ համապատասխան պետական մարմինների կողմից ընթացիկ իրավիճակի եւ վարակի մասին բնակչությանը պարբերաբար իրազեկելու անհրաժեշտությունը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) Bako Sahakyan today convened an enlarged consultation to discuss the activities that are being carried out by the inter-agency commission for the fight against coronavirus.
The President drew the attendees’ attention to ongoing conduct of preventive measures and permanent control over the epidemic situation in the republic.
The head of state also emphasized that the relevant state bodies need to inform the population about the current state of affairs and the coronavirus on a regular basis.
Among the attendees were Minister of State of the Republic of Artsakh Grigory Martirosyan, Secretary of the Security Council Arshavir Gharamyan and other officials.