ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի վարակվել կորոնավիրուսով․ նրա թեստի արդյունքը բացասական էր, հայտնել է Սպիտակ տան բժիշկը, հաղորդում է BBC News-ը։
«Երեկոյան ես ստացել եմ հաստատում, որ թեստը բացասական էր»,-նշված է բժիշկ Շոն Քոնլիի հայտարարության մեջ։
Հիշեցնենք, որ մի քանի օր առաջ Ֆլորիդայում Թրամփը հանդիպել էր բրազիլական պատվիրակության հետ, որի անդամներից մի քանիսը վարակված էին կորոնավիրուսով։
Նրանցից էր նաեւ Բրազիլիայի նախագահի խորհրդական Ֆաբիո Վայնգարթենը։
«Մար-ա-Լագոյում բրազիլական պատվիրակության հետ ճաշից մեկ շաբաթ անց նախագահի մոտ չեն նկատվել ախտանշաններ»,-նշել է բժիշկը։
ԱՄՆ 73-ամյա նախագահը չէր ինքնամեկուսացվել հանդիպումից հետո՝ հայտարարելով, որ նա չունի որեւէ ախտանշան։

Президент США Дональд Трамп не заражен коронавирусом: результат его теста оказался отрицательным, сообщил врач Белого дома, передает BBC News.
«Этим вечером я получил подтверждение, что тест отрицательный», - отмечается в заявлении врача Белого дома Шона Конли.
Напомним, что на днях Дональд Трамп встречался во Флориде с бразильской делегацией, некоторые члены которой оказались зараженными коронавирусом.
Среди зараженных оказался также советник президента Бразилии Фабио Вайнгартен.
«Через неделю после обеда с бразильской делегацией в Мар-а-Лаго у президента не наблюдается симптомов», - отметил врач Дональда Трампа.