Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը վարույթ չի ընդունել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջնեկ դստեր՝ Շուշան Փաշինյանի առաջին հայցադիմումն ընդդեմ Նարեկ Սամսոնյանի։ Այս լուրը NEWS.am-ին հաստատեց Նարեկ Սամսոնյանը։
Դատարանը գտել է, որ հայցվորի ներկայացուցչի կողմից չեն պահպանվել ՀՀ քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքի 121-րդ եւ 122-րդ հոդվածի դրույթները, ինչը հիմք է հայցադիմումը վերադարձնելու համար։
Նշենք, որ մարտի 13-ին, երկրորդ անգամ դատական հայց է ներկայացվել։
Նշենք, որ գործը կրկին մակագրվել է դատավոր Զարուհի Նախշքարյանին։
Հիշեցնենք, որ ներկայացված հայցով վարչապետի դուստրը պահանջում էր դատարանից պարտավորեցնել Նարեկ Սամսոնյանին, որպեսզի վերջինս իր հասցեին զրպարտություն համարվող տեղեկությունները հրապարակայնորեն հերքի։

YEREVAN. – The Yerevan court of general jurisdiction did not accept for proceedings the first lawsuit filed by Shushan Pashinyan, a daughter of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan, against Narek Samsonyan, President of the "Civil Consciousness" NGO. Samsonyan confirmed this information to Armenian News-NEWS.am.
The court found that when filing this lawsuit, the plaintiff's legal representative had failed to comply with the provisions of the Civil Procedure Code, which constituted grounds for the return of the lawsuit.
On March 13, a second lawsuit was filed.
In the lawsuit, the Prime Minister's daughter petitioned that the court obligate Narek Samsonyan to publicly refute the information about her that is considered slander.