«Ուրալյան ավիաուղիներ» ավիաընկերությունը չեղարկել է դեպի Հայաստան, Տաջիկստան, Ղրղզստան, Ադրբեջան եւ այդ երկրներից չվերթները, հաղորդում է ավիաընկերության մամուլի ծառայությունը:
Թռիչքների ծրագիրը շտկվել է՝ կապված արտասահմանցիների մուտքի ՌԴ կառավարության արգելքի, ինչպես նաեւ ԱՊՀ երկրներ արտասահմանցիների մուտքի արգելքի հետ:
Ավիաընկերության տեղեկություններով՝ սկսած մարտի 17-ից չեղարկվել են Ուֆայից, Կազանից, Կրասնոդարից, Չելյաբինսկից, Դոմոդեդովոյից, Նիժնեվարտովսկից, Կրասնոյարսկից, Սանկտ Պետերբուրգից, Սամարայից Երեւան, Հաջենտ, Դուշանբե, Կուլյաբ, Բիշքեկ, Օշ, Բաքու եւ հակառակ ուղղությամբ չվերթները:

Авиакомпания «Уральские авиалинии» отменяет ряд рейсов из/в Таджикистан, Киргизию, Армению, Азербайджан, сообщила пресс-служба авиакомпании.
Полетная программа будет скорректирована в связи с запретом правительства РФ на въезд иностранцев и лиц без гражданства на территорию России, а также с запретом на въезд иностранцев в страны СНГ.
По информации авиакомпании, начиная с 17 марта отменяются рейсы из Уфы, Казани, Краснодара, Челябинска, Домодедово, Нижневартовска, Красноярска, Санкт-Петербурга, Самары в Ереван, Ходжент, Душанбе, Куляб, Бишкек, Ош, Баку и в обратном направлении.