ՀՀ վարչապետի կինը` Աննա Հակոբյանը, ձեռքերն անընդհատ ախտահանում է: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Աննա Հակոբյանի խոսնակ Հասմիկ Հարությունյանը:
«Սիրելի ընկերներ,
Հղում անելով ՀՀ առողջապահության նախարարությանը տեղեկացնում եմ, որ բացօթյա տարածքներում դիմակ չի կարելի կրել, հատկապես երբ անձը չունի հազ կամ ջերմություն։
Ինչ վերաբերում է ձեռնոցներին, ապա մեզ մոտ կա ալկոգել եւ ՀՀ վարչապետի տիկինը ձեռքերն անընդհատ ախտահանում է։
Շնորհակալություն անհանգստության համար։ Առողջ եղեք»:
Հիշեցնենք, որ Աննա Հակոբյանն այսօր կորոնավիրուսից պաշտպանվելու մասին բուկլետներ էր բաժանում քաղաքացիներին: Քաղաքացիներից մեկը Հակոբյանին հանդիմանեց, թե ինչու Աննա Հակոբյանը չի կրում պաշտպանիչ դիմակ: Աննա Հակոբյանն էլ նշեց, որ դրա մասին կխոսեն:

Anna Hakobyan, the wife of Prime Minister of Armenia, always disinfects her hands. This is what Anna Hakobyan’s spokesperson Hasmik Harutyunyan wrote on her Facebook page.
She particularly wrote the following:
Citing the Ministry of Healthcare of Armenia, I would like to inform that wearing a face mask is not allowed outside, especially when a person isn’t coughing or doesn’t have a fever.
As far as gloves are concerned, we have alcogel, and the wife of the Prime Minister of Armenia constantly disinfects her hands.
Thank you for the concern. Be healthy.”
Today, Anna Hakobyan was distributing booklets about protection from the coronavirus to citizens. One of the citizens scolded Hakobyan and asked her why she wasn’t wearing a face mask, to which Hakobyan said there would be a conversation about that later.