Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Կատարի Պետության էմիր Թամիմ բին Համադ Ալ Թանիի հետ:
Հայաստանի նախագահը եւ Կատարի էմիրը տեղեկություններ են փոխանակել իրենց երկրներում նոր կորոնավիրուսի տարածման առկա վիճակի, վարակի կանխարգելման եւ հաղթահարման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի վերաբերյալ։ Նրանք համաճարակի դեմ պայքարի արդյունավետության բարձրացման տեսանկյունից կարեւոր են համարել ջանքերի համատեղումը եւ, համագործակցությունը միջազգային գործընկերների հետ։ Քննարկվել է նաեւ այդ ուղղությամբ միմյանց գործնական աջակցության հնարավորությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով Հայաստանի հանդեպ բարեկամական վերաբերմունքի եւ աջակցության պատրաստակամության համար՝ նախագահ Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ համատեղ ուժերով հնարավոր կլինի ավելի արդյունավետ պայքար ծավալել:
Նախագահ Սարգսյանը եւ Կատարի էմիրը մտքեր են փոխանակել նաեւ հայ-կատարական երկկողմ հարաբերությունների, եւ դրանց զարգացման ու ամրապնդման հեռանկարների վերաբերյալ:

President of Armenia Armen Sarkissian held phone talks with Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani, Emir of Qatar.
The President of Armenia and the Emir of Qatar exchanged information on the current state of the spread of the coronavirus in their respective countries and the steps that are being taken to prevent and overcome the virus. From the perspective of increase of effectiveness of the fight against the pandemic, the parties attached importance to joint efforts and cooperation with international partners.
Expressing gratitude for the friendly attitude towards and support to Armenia, President Sarkissian expressed certainty that there can be a more effective fight against the coronavirus through combined efforts.
President Sarkissian and the Emir of Qatar also exchanged views on Armenia-Qatar relations and the prospects for their development and strengthening.