Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Կատարի Պետության էմիր Թամիմ բին Համադ Ալ Թանիի հետ:
Հայաստանի նախագահը եւ Կատարի էմիրը տեղեկություններ են փոխանակել իրենց երկրներում նոր կորոնավիրուսի տարածման առկա վիճակի, վարակի կանխարգելման եւ հաղթահարման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի վերաբերյալ։ Նրանք համաճարակի դեմ պայքարի արդյունավետության բարձրացման տեսանկյունից կարեւոր են համարել ջանքերի համատեղումը եւ, համագործակցությունը միջազգային գործընկերների հետ։ Քննարկվել է նաեւ այդ ուղղությամբ միմյանց գործնական աջակցության հնարավորությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով Հայաստանի հանդեպ բարեկամական վերաբերմունքի եւ աջակցության պատրաստակամության համար՝ նախագահ Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ համատեղ ուժերով հնարավոր կլինի ավելի արդյունավետ պայքար ծավալել:
Նախագահ Սարգսյանը եւ Կատարի էմիրը մտքեր են փոխանակել նաեւ հայ-կատարական երկկողմ հարաբերությունների, եւ դրանց զարգացման ու ամրապնդման հեռանկարների վերաբերյալ:

Президент Армении Армен Саркисян имел телефонный разговор с эмиром Государства Катар Тамимом бин Хамадом Аль Тани.
Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, президент Республики и Эмир Катара обменялись информацией о ситуации с распространением нового коронавируса в их странах, мерах по предупреждению и предотвращению инфекции. С точки зрения повышения эффективности борьбы с эпидемией они сочли важным объединение усилий и сотрудничество с международными партнёрами. Обсуждалась также возможность оказания друг другу практической помощи в этом направлении.
Выразив благодарность за дружественное отношение к Армении и готовность содействовать, Президент Саркисян выразил уверенность, что совместными усилиями будет возможно вести более эффективную борьбу.
Президент Саркисян и Эмир Катара обменялись мыслями также о двусторонних армяно-катарских отношениях и перспективах их развития и укрепления.