Պետական, քաղաքական գործիչ, նախկին վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի մահվան տարելիցի կապակցությամբ այսօր Կոմիտասի անվան պանթեոն է այցելել ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը` անվանի գործչի որդու` Երևանի նախկին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ և հարգանքի տուրք մատուցել երջանկահիշատակ Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ երրորդ նախագահի ոչ պաշտոնական էջից։
Նախօրեին Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության Գործադիր մարմինը հայտարարություն էր տարածել` խնդրելով կուսակցական ընկերներին, ինչպես նաև ամեն տարի մարտի 25-ին Կոմիտասի անվան պանթեոն այցելող` Անդրանիկ Մարգարյանի ընկերներին, մերձավորներին, նախկին գործընկերներին, անվանի պետական, քաղաքական գործչի հանդեպ մեծագույն հարգանք տածող բազմաթիվ անհատների` այս տարի ձեռնպահ մնալ Պանթեոն այցելությունից, մնալ տանը և Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին իրենց հարգանքի տուրքը մատուցել` աղոթելով նրա հոգու հանգստության համար:
ՀՀԿ-ն կոչ էր արել մեծագույն վտանգ և լուրջ մարտահարավեր դարձած համավարակի այս ժամանակաշրջանում առավելապես հոգ տանել միմյանց նկատմամբ, ցուցաբերել սոցիալական մեծ պատասխանատվություն, պետական մտածողություն և քաղաքացիական բարձր գիտակցություն` համատեղ ուժերով հաղթահարելու ստեղծված իրավիճակը և երկիրը վերադարձնելու կյանքի բնականոն հուն:

В связи с годовщиной смерти государственного, политического деятеля, бывшего премьер-министра Андраника Маргаряна третий президент Армении, председатель РПА Серж Саргсян сегодня вместе с сыном известного деятеля, бывшим мэром Еревана Тароном Маркаряном посетил пантеон имени Комитаса и воздал дань уважения памяти Андраника Маркаряна. Об этом сообщается на неофициальной странице третьего президента Армении.
Накануне исполнительный орган Республиканской партии Армении распространил заявление с просьбой к партийным друзьям, а также друзьям, близким, бывшим коллегам Андраника Маргаряна, которые каждый год 25 марта посещают пантеон им. Комитаса, в этом году воздержались от посещения Пантеона, остаться дома и воздать дань уважения памяти Андраника Маргаряна, молясь за упокой его души.
РПА призвала в этот период пандемии, ставший большой угрозой и вызовом, позаботиться друг о друге, проявить большую социальную ответственность, государственное мышление и высокое гражданское сознание, совместными усилиями преодолеть сложившуюся ситуацию и вернуть страну в нормальное русло жизни.